ORUÇLUYKEN BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

Oruçluyken baş ağrısı çekmek istemiyorsanız bu önerilere kulak verin.

Migren sorunu yaşıyorsanız ya da stresli bir işte çalışıyorsanız aynı zamanda oruç tutuyorsanız yaşadığınız baş ağrısı sizi zor durumlarda bırakabilir. Bu yüzden baştan önleminizi almanızı tavsiye ediyoruz.

Oruç tutarken baş ağrısı veya migren sorunu çekerseniz bu öneriler kurtarıcınız olabilir:

- Baş ağrısının belli başlı sebeplerinden biri olan stres, kaslarımızı sertleştirir ve boyun ağrısı ile başlayıp baş ağrısına çevirebilir. Boynunuzu ve omzunuzu hareket ettirerek ufak egzersizler yapmayı deneyin. Oturduğunuz koltuğun rahat olmasına da önem verin.

- Strese bağlı baş ağrılarına karşı alabileceğiniz diğer bir önlem ise yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp uyuyabilirsiniz.

- Limon aromaterapi özellikleri sayesinde baş ağrısına iyi gelir. Bir parça limonu elinizde ovuşturup macun kıvamına getirin ve yüzünüze ve alnınıza sürün.

- Baş ağrınızı hafifletmek için masaj yapabilirsiniz. Başınız ağrıdığında baskı uygulayarak ağrıyı geçirebileceğiniz basınç noktaları vardır. Bu noktalar baş parmağınız ve işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktalarıdır. Bu bölgelere hafifçe bastırıp yuvarlak hareketler halinde baskı uygulayın.

- Migren kaynaklı baş ağrısında ışığa hassasiyet artacağı için karanlık bir odada dinlenmeyi tercih edin.

- Sıcak duş gevşeme hissi yaratır. Duşa giremiyorsanız ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletebilirsiniz.

- Başınıza buz torbası koyarak da baş ağrınızı hafifletebilirsiniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle