OKULU EVE GETİREN EĞİTİM

Lider Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen karakter eğitimi çalışmalarına kayıtlar başladı. “Eviniz Okul Olsun!” projesi kapsamında; öğrencilere, Kur’ân’ı Kerim dersleri ve karakter eğitimi veriliyor. Kültürel ve sosyal faaliyetlerin de olduğu proje için öğrencilerden haftada sadece üç saat ayırmaları isteniyor.

Lider Eğitim Derneği'nin hayata geçirdiği “Eviniz-Okul-OlsunEviniz Okul Olsun!” projesi ile çocuklara iyi arkadaş çevresi kazanma, manevi gelişime katkı sağlama, özgüven geliştirme, sosyalleşme, görgü ve nezaket kurallarını kavrama, topluma faydalı bir birey olma imkânları sağlanıyor.

Karakter eğitimi faaliyetlerine katılacak çocukların programa başlayabilmeleri için uygun bir buluşma mekânının olması gerekiyor. Hafta sonu öğrencilerin grup halinde yapacağı eğitimlere 2-3 saat ayırabilmeleri ve ortalama 7 öğrencinin bu çalışmaya katılıyor olması aranan diğer şartlar arasında. Bütün bu çalışmalar ise üniversiteli rehberlerin gözetiminde yapılıyor.

KARAKTER EĞİTİMİ PROGRAMINDA NELER VAR?

Karakter eğitimi programında çocuklara okul derslerine destek eğitimi ve Kur’an’ı Kerim eğitimi veriliyor. Bunun yanı sıra kültürel ve sosyal faaliyetler de düzenleniyor.

Kur’ân’ı Kerim dersleri her grubun seviyesine göre yapılıyor. Öğrencilerin karakter eğitimleri; rehberlerle ile bir araya gelerek altı haftada bir, farklı sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirilmesi suretiyle yürütülüyor. Öğrencilerin tatil dönemlerinde vakitlerini daha verimli geçirmeleri için hem eğlendirici hem de eğitici nitelikte kamplar düzenleniyor.

Detaylı bilgi ve kayıt için: http://www.lider.org.tr/eviniz-okul-olsun-3/

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle