LİMONUN MÜTHİŞ 6 FAYDASI

Ülkemizde Ege ve Akdeniz'de neredeyse her evin bahçesinde bir limon ağacı bulunuyor. Bizler özellikle çorbalarda, yemeklerde, salatalarda, lezzeti artırmak, sindirimi kolaylaştırmak ve vücut direncimizi kazanmak için limon kullanırız. Oysa limonun binbir çeşit faydası bulunuyor. İşte birkaçı...

KİLO VERMENİZE YARDIMCI OLUR

Limon, içeriğindeki pektin adlı çözünür lif sayesinde uzun süre tok tutarak açlık krizlerinin ve aşırı yeme isteğinin önüne geçer. Ayrıca limon, vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlar.

POTASYUM DEPOSU

Yalnızca muzun potasyum deposu bir yiyecek olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Limon da en az muz kadar postasyum içeriyor. Kalp sağlığını koruyan potasyum, sinir sistemine iyi geliyor. Ayrıca potasyum uyku sorunu çeken kişilerin daha kolay uyumasını sağlıyor.

KANSERİ ÖNLER

Antioksidan ve C vitamini deposu olan limon, serbest radikallerle savaşarak kanser hastalığına yakalanma riskini düşürüyor.

LİMON_SUYU

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

C vitamini ve mineral deposu limon, bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara yakalanma riskinizi düşürüyor.

ENERJİ VERİR

C vitamini, vücuda enerji vermesi ile bilinir. Aynı zamanda vücuttan stresi uzaklaştıran bu önemli vitamin, modunuzu yükselterek depresyona yakalanma riskinizi de azaltır.

BOĞAZ AĞRILARINA İYİ GELİR

Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle hastalıklara savaş açan limon, boğaz ağrılarına da iyi geliyor. Limon suyu, viral enfeksiyonlarda ilaç yerine kullanılabilecek doğal bir içecek olarak tüketilebilir.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle