KURBAN’DA 100 ÜLKEDEKİ YOKSULUN YÜZÜ GÜLECEK

Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, Kurban Bayramı'nda 100'den fazla ülkede maddi durumu iyi olmayan ailelere kurban eti ulaştıracak.

Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları, Kurban Bayramı'nda 100'den fazla ülkedeki ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıracak.

AZİZ MAHMUD HÜDAYİ VAKFI

Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Koordinatörü Medet Bala, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın 40’tan fazla ülkede hizmet verdiğini belirterek Kurban’da 35 ülkeye yardım faaliyeti yapacaklarını açıkladı.

Aziz Mahmud Hüdâyî Vakfı, 2014 yurtiçi kurban fiyatları açıklandı. Bağış bedeli olarak, büyükbaş bir hisse 800 lira, kuyruklu koç 700 lira, kıvırcık koç 800 lira ve büyük koç 900 lira belirlendi. 2014 Yurtdışı Kurban Bağışı bedeli olarak 150$ ya da 110€, Türk Lirası karşılığı ise 320 lira olarak belirlendi.

İHH İNSANI YARDIM VAKFI

İHH İnsanı Yardım Vakfı, Kurban Bayramı'nda 140 ülkede ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtacak.

İHH Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Dede, 22 yıldır dünyanın farklı bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine kurban etini ulaştırdıklarını, dünyanın doğusundan batısına, Afrika'dan Kafkaslar'a, Balkanlar'dan Orta Asya ve Güney Amerika'ya kadar 140 ülkede  kurban organizasyonu gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Bu yılkikurban bedelini tek bir fiyat, 450 lira olarak belirledik. 250 kişilik ekibimizle bölgelere gidip, orada kurban kesimini gerçekleştireceğiz. Bayramı onlarla birlikte kutlayacağız. Bayramın bereketini paylaşacağız. 40 bin civarında kurban hissesi kesmeyi planlıyoruz. Yaklaşık 250-300 bin aileye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

TÜRK KIZILAYI

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, 2007'den beri kurban kesim kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl "Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla çalışmalara başladıklarını ifade eden Akar, "Bu kapsamında yurt içinde bir hisse bedeli 650, yurt dışında ise 350 lira olarak belirlendi. Ülkemizin yanı sıra, Türk Kızılayı olarak Bangladeş, Pakistan, Somali, Etiyopya, Filistin, Irak, Karadağ, Bulgaristan, Makedonya, Bosna Hersek ve Kosova olmak üzere 11 ayrı ülkede halkımızın vekaletlerini yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız" diye konuştu.

DENİZ FENERİ DERNEĞİ

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan, bu yıl 30 ülkede kurban eti dağıtacaklarını aktardı.

Hisse bedellerinin ülke ve bölgeye göre farklılık gösterdiğini, bu nedenle fiyatlarının 290 ile 800 lira arasında değiştiğini aktaran Karayılan, "Bu yıl 20 binin üzerinde kurban hissesini 100 bin aile aracılığıyla 500 bin ihtiyaç sahibine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Kurban etini en fakir ülkelerle birlikte Tayland ve Filipinler'deki ihtiyaç sahibi Müslümanlar'a ulaştırmayı istiyoruz" ifadelerini kullandı.

CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Köylü de bu yılki kurban bedellerinin 270 ile 800 lira arasında olduğunu söyledi.

Dernek olarak geçen yıl 30 binin üzerinde kurban hissesi yardımına aracılık yaptıklarını hatırlatan Köylü, bu seneki yardımların daha fazla olacağını beklediklerini anlattı. Köylü, "25 ülke ve 65 farklı bölgede kurban organizasyonu yapmayı hedefliyoruz. Bu yardımlarla 1 milyon insana ulaşmak istiyoruz" diye konuştu.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle