İslam ve İhsan Dualar - Pdf İndir

İslam ve İhsan sitesi olarak hazılamış olduğumuz duaların tümünü PDF olarak aşağıdan indirebilirsiniz.

Not: Duaları maddi menfaat olmamak kaydı ile istediğiniz kadar çoğaltıp dağıtabilirsiniz. Fakat daha fazla kişinin sitemizden istifade edebilmesi için lütfen logolarımızı kaldırmayınız...

GRAFİK ÇALIŞMALARI

Dualarla ilgili düzeltme ve önerilerinizi lütfen yorumlar kısmına yazınız..

İslam ve İhsan

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

 • Allah û Teâlâ emeği geçenlerden razı olsun inşaAllah

  Telefon elimizdeyken bazen nefse yenik düşüp dua okuyacakken başka şeylere bakabiliyoruz. Elimde diyanetin kuran ayetlerinden dua kartları var, daha rahat bitiriliyor elde tutmak da ayrı güzel oluyor. Siz de böyle güzel duaları bir araya koymuşken özellikle hadislerden duaların kartını çıkarsanız çok mutlu olurum. Çünkü fotokopi çekmeyi düşünüyorum öyle de kağıt ince olduğundan hemen yıpranabilir başka yerde aradım bir türlü bulamadım siz yaparsanız çok sevinirim.
  Allah razı olsun..

  Bu duaların basılmış kart şeklinde satılıyor mu acaba nereden temin edebiliriz

  Merhaba.
  Bir süredir aradığım çalışma...
  Çok teşekkür ederim. Kerim Rabbimizden sadaka-i cariye olmasını niyaz ederim.
  Allah razı olsun.

  Allah sizden razı olsun indirip tüm çevremle paylaştım. Tam da teheccüdde, iftardan önce vs dua saatlerinde nereden okusam diye düşünüyordum. Başta ramazan ayında olmak üzere okumak için çok hoş olmuş

  Allah emeği geçen herkesten razı olsun.Harika bir çalışma

  Hocam Allah razı olsun müthiş bir çalışma olmuş mesela GÖNÜL BAHÇESİNDEN DUÂLAR 1) 1 diye yazmışsınız bu duaların 2 si gelecek mi yoksa dosyalar mı güncellenecek

  EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. UMUMİ DUALAR-1- DE ( 8,10,11,28,29,30 ) NOLU DUALARDA TASHİHE İHTİYAÇ VAR.

  Allah razı olsun emeği geçen herkesten

  Allah emeği geçenlerden ebeden razı olsun.

  Allah Teâla hazırlayanlaran râzı olsun..
  Dinimiz İslâm'a hizmetinizde Hak Teâla muvaffak kılsın, insanlara kolaylık sunan benzeri pdf çalışmalarınızın devamını bekleriz. (Örneğin: Müslümanın Günlük Virdleri, Namaz, Oruç, Hac, Zekat konularının herbiri hakkında ayrı bir pdf çalışması gibi.) Selam ve dualar.

  Allah razı olsun,çok güzel bir hizmet olmuş bu güzel duaları derlemeniz.Çok istifade ettik.

  Pdf dosyaları indirme yapılamıyor. İlgilenilsin lütfen

  • Pdfleri mobilde indirmek için indirmek istediğiniz linkin üzerine gelerek basılı tutun gelen ekrandan bağlantıyı indir derseniz mobilden pdfleri kolaylıkla indirebilirsiniz. Bilgisayardan ise linki tıkladıktan sonra açılan pdf ekranın sağ üst köşesinde soldan 3. butona tıklarsanız indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Esmaül Hüsna yı
   Çıktı alabileceğimiz şekilde düzenlerseniz güzel olur sadece arapça şekliyle yüksek çözünürlük.

  SELAMUN ALEYKÜM PEYGAMBER (SALLAHU ALEYHİ VESSELLAM) EFENDİMİZ'DEN DUALARIN PDF SİNİ YÜKLER MİSİNİZ

  Emeğiniz için Rabbim razı olsun, bende acaba her esmanın olduğu fotoğrafa esmanın ebcedi yazılabilir mi diye düşündüm. Arzu ederseniz eklenebilirse, bizde çekerken kaç adet çekeceğimzi görerek istifade ederiz inşaallah.

  Allah emeği geçen herkesten razı olsun

  Hizmetleriniz için Allah cc ebeden dâimen razı olsun
  UMUMİ DUALAR da 8 numaralı duanın Arapça yazılışında hata var allahümme ellif beyne kulûbina...diye başlayan duada

  • İlginiz için teşekkür ederiz. Gerekli düzenleme yapılmıştır.

  Musa TOPBAŞ Efendi'nin eserlerini pdf olarak yayınlayabilir misiniz?
  Allah razı olsun.

  Allah emeği geçen herkesten razı olsun

  Allah û Teâlâ emeği geçenlerden razı olsun inşaallah

  Allah sizlerden razi olsun hangi konuda daralsam bi cikis yolu bulamasam sayfanizda buluyorum merhemini rabbim daha güzel hizmetler yapmayi nasip etsin cok faydali bi sayfa .

  Allah razı olsun Rabbim emeklerinizi zayi etmesin bu duaların toplu yazılmış bir kitap var mı acaba olsaydı çok güzel olurdu alırdım

  Allah razı olsun. Güzel bir çalışma olmuş. Benim yapmaya çalıştığım sizler bizlerin hizmetine sunmuşsunuz. Rabbim bu yaptığınız emeğinin karşılığını hem bu dünyada hem de ahirette kat kat versin. Kıyamete kadar kapanmayan ameller zümresine ilhak eylesin.

  Gönül Bahçesinden Dualar kısmını da paylaşmanız mümkün müdür acaba ?

  • Eklenmiştir.

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.