İMAM SABAH NAMAZINA GELENLERE İKRAM VERİYOR

Anadolu insanının ruhunu anlatan güzel, örnek bir uygulama Balıkesir'in Erdek ilçesinde gerçekleşti. Bir imamın vatandaşların sabah namazına katılımını artırmak için başlattığı uygulama kapsamında cemaat, namaz sonrası cami içinde kurulan yer sofrasında kahvaltı yapıyor.

Erdek'in Tatlısu Mahallesi'nde bulunan Tatlı Camisi'nin imamı Zekeriya Şen, vatandaşların sabah namazında camiye gelmelerini sağlamak amacıyla farklı bir uygulama başlattı.

Namazın ardından kurduğu yer sofrasında kahvaltı ikram eden Şen'in bu uygulaması sayesinde sabah namazı için camiye gelenlerin sayısı arttı.

CEMAATİN SABAH NAMAZLARINA İLGİSİ ARTTI

Kahvaltılarının dikkati çektiğini ve mahalle sakinlerinin sabah namazlarına olan ilgisinin arttığını dile getiren Şen, "Uygulama öncesinde sabah namazlarını genellikle tek başıma kılmak zorunda kalırken şimdi 15-20 kişilik bir cemaatle kılıyorum" dedi.

Namazın ardından cami içine kurdukları yer sofrasında cemaatle kahvaltı yaptıklarını ifade eden Şen, "Sohbet ediyor, dini ve günlük konulardan konuşuyoruz. Güzel sonuçlar alıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle