HERKES KENDİ YOLUNU TEK BAŞINA YÜRÜR

Genç Dergisi’nin 136. sayısı "Herkes Kendi Yolunu Tek Başına Yürür" başlığıyla çıktı! Şair Ahmet Murat'ı kapağa taşıyan Genç'te kendisi ile yapılan çok özel bir röportaj var.

Genç bu sayısını şöyle tanıtıyor:

"Semih Kaplanoğlu, Ayşegül Genç, Moin Naim ve Uğur Sezginer röportajları da bu ay GENÇ’te.

Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Lütfi Arslan Son Adaya Gidiş Kılavuzu başlıklı yazısından sesleniyor:

”Hiç unutmayalım; kalbimizin son ada oluşu bir potansiyele işarettir. Bu potansiyeli hayata geçirmek ancak onun diri kalacağı bir hayata terfi etmekle mümkündür. Bunun ise şartları vardır.”

Editörden yazısında Süleyman Ragıp Yazıcılar Yeni Yıl Nasıl Kutlu Olur? diyor:

”Bin yıl önce ne kutlu zatlar yaşadı şu dünyada, ne tarifsiz güzelliklere vesile oldular, ne büyük bir ufukla ömür geçirdiler anlatmak imkansız. Bugün bize kalan tüm güzellikler hep o kutlu insanların mirasıdır. Şimdi sıra bizde genç dostum, sadece yeni bir yılın değil yeni bin yılın kutlu olması için inancı kuşanalım, ahireti dünyadan daha çok sevelim, ölümü gözümüzde öldürelim, aşka düşelim, izzeti tercih edelim ve hep gayret hâlinde seferde olalım.”

Bu ay hedonizm incelemesini okuyabileceksiniz dergimizde. -Esas Gaye- Hazzetmek Değil Hazmetmektir başlıklı dosyada soruşturmalar, incelemeler ve görüşler yer alıyor.

Abone olan herkese Mehmet Lütfi Arslan’ın DEDİ Kİ kitabı hediye. Ödüllü Test’imizin hediyesi ise 23 Ocak’a kadar tüm sorulara doğru cevap veren 1 kişiye, Mesnevi Tercümesi (6 Cilt)."

Ayrıntılı Bilgi: www.gencdergisi.com

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle