Hatimle Teravih Namazı Kılınacak Camiler

Hatimle teravih namazı kılınan camiler hangileridir? İstanbul’da hangi camilerde hatimle teravih namazı kılınacak? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Kayseri’de vs. ilçe ilçe hatimle teravih kılınacak camiler...

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye genelinde hatimle teravih kılınacak olan camileri belirledi...

HATİMLE TERAVİH KILINAN CAMİLER

Diyanet İşleri Başkanlığı il il, ilçe ilçe hatimle teravih kılınan camileri açıkladı.

Ankara, İzmir, Konya, Antalya, Bursa, Kayseri, Şanlıurfa, Trabzon, Aydın, Denizli, Mersin, Adana, Samsun, Ordu, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, Kocaeli, Sakarya, Sivas, Balıkesir, Erzurum, Van, Eskişehir ve diğer illerde teravih namazı kılınacak camilerin tam listesi için TIKLAYINIZ

İSTANBUL’DA HATİMLE TERAVİH KILINACAK CAMİLER

Ramazan ayında, İstanbul’da ilçe ilçe hatimle teravih namazı kılınacak camilerin listesi...

Adalar’da; Hacı Mehmet Kerse Mescidi.

Arnavutköy’de; Hadımköy Merkez Camiî, Taşoluk Yeşil Camiî.

Ataşehir’de; İçerenköy Ali Gazibaba Camiî, Selman-ı Farisi Camiî.

Avcılar’da; Fetih Camiî, Kabe Mescidi.

Bağcılar’da; Esma Hatun Kocacık Camiî, Esma Hatun Kocacık Camiî, Mimar Sinan Camiî, Abdurrahim Çağırıcı Camiî.

Bahçelievler’de; Yenibosna Nur Mescidi, Yenibosna H.Veyis Turan Camiî, Kocasinan Merkez Camiî.

Bakırköy’de; ...

Başakşehir’de; Medine Müdafii Fahrettin Paşa Camiî, Şehit Ömer Halis Demir Camiî, Emlak Konut Başakşehir Evleri Camiî, Hz.Hamza Camiî.

Bayrampaşa’da; Altıntepsi Merkez Camiî, Hayır Severler Camiî, Kocatepe Camiî, Bilali Habeşi Camiî.

Beşiktaş’da; Ertuğrul Tekke Camiî.

Beykoz’da; Abdülvehhap Evvab Efendi Camiî, Çavuşbaşı Hz. Ömer Camiî, Hacı Alibey Camiî.

Beylikdüzü’de; ...

Beyoğlu’nda; Yusuf Agah Paşa Camii.

Büyükçekmece’de; İmaret Camiî.

Çatalca’da; ...

Çekmeköy’de; Hz. Ali Camiî, Alemdağ Hacı Mahmut Efendi Camiî.

Esenler’de; Hacı Cezmi İpkin Camii, Hayırseverler Camiî.

Esenyurt’ta; ...

Eyüpsultan’da; Prof.Dr.Mahmut Esat Coşan Camiî, Cedit Alipaşa Camiî, Kızılmescit Camiî, Arpacı Hayrettin Camiî, Şevkibey Camiî, Alibeyköy Mareşal Fevzi Çakmak Camiî, Alibeyköy Hatice Sultan Camiî, Alibeyköy Güzel Yayla Camiî, Hüseyin Şahin Camiî.

Fatih’te; Hacı Hamza Camiî, Behruzağa Odabaşı Camiî, Gazi Ahmetpaşa Camiî, Hadım İbrahimpaşa Camiî, Hırka-i Şerif Camiî, İskenderpaşa Camiî, Hoca Üveyz Camiî, Kumrulu Mescidi, Mihrimah Sultan Camiî, Muratpaşa Camiî, Cerrah Mehmetpaşa Camiî, Yavuz Sultan Selim Camiî, Yusuf Şucaattin Camiî, Sankiyedim Camiî, Şevket Çukurbostan Camiî, Bekirpaşa Camiî, Beyceğiz Camiî, Mustafa Muslihiddin Yarhisar Camiî, Tahirağa Camiî, Fevziye Küçükefendi Camiî, Şehzadebaşı Camiî, Soğanağa Camiî, Mihrinaz Hatun Camiî.

Gaziosmanpaşa’da; Bağlarbaşı Camiî, Küçükköy Merkez Camiî, Küçükköy Tatbikat Camiî, Prof. Dr. Mahmut Esat Coşan Camiî, Hacı Veyis Camiî.

Kağıthane’de; ...

Kartal’da; Maarifi Camiî.

Küçükçekmece’de; Sefaköy Gültepe Camiî, Hayati Üstün Camiî, Sefaköy Çarşı Camiî, Hafız İhsan ve Hacı Şükran Ozokur Camiî.

Maltepe’de; ...

Pendik’de; Çamlık İbrahim Hakkı Hz. Camiî.

Sancaktepe’de; Aziz Bayraktar Camiî.

Sarıyer’de Cumhuryet Mh. Hacıosman Camiî, Mehmet Kethüda Camiî, Tarabya Aydınevler Ebubekir Camiî.

Silivri’de; Abdullah Aliye Can Camii.

Sultangazi’de; Ravza Camiî, Mescid-i Selam Camiî, Hasan Muhammet Ali Camiî.

Şile’de; Çavuş Ahmet Camiî.

Şişli’de; ...

Tuzla’da; Evliya Çelebi Camiî.

Ümraniye’de; Cevherağa Camiî, Santral Mustafa Avni Camiî, Necat Camiî, İmamı Azam Camiî, Hz.Ebubekir Camiî, Ahi Evran Mescidi.

Üsküdar’da; Çilehane Camiî, Çinili Camiî, Akabe Camiî, İmam-ı Azam Camiî, Aziz Mahmud Hüdayi Camiî, Kerem Aydınlar Camiî.

Zeytinburnu’nda; ... olmak üzere İstanbul'da toplam 96 camide hatimle teravih kılınabilecek.

Kaynak: diyanet.gov.tr

İslam ve İhsan

İSTANBUL’DA ENDERUN USULÜ TERAVİH NAMAZI KILINACAK CAMİLER

İstanbul’da Enderun Usulü Teravih Namazı Kılınacak Camiler

İSTANBUL’DA İTİKAFA GİRİLECEK CAMİLER

İstanbul’da İtikafa Girilecek Camiler

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

  • Silivri'de Abdullah Aliye Can cami de kılınacaktır.

Yorum Ekle

İslam ve İhsan

İslam, Hz. Adem’den Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen tüm dinlerin ortak adıdır. Bu gerçeği ifâde için Kur’ân-ı Kerîm’de: “Allâh katında dîn İslâm’dır …” (Âl-i İmrân, 19) buyurulmaktadır. Bu hakîkat, bir başka âyet-i kerîmede şöyle buyurulur: “Kim İslâm’dan başka bir dîn ararsa bilsin ki, ondan (böyle bir dîn) aslâ kabul edilmeyecek ve o âhırette de zarar edenlerden olacaktır.” (Âl-i İmrân, 85)

...

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Cibril hadisinde “İslam Nedir?” sorusuna “–İslâm, Allah’tan başka ilâh olmadığına ve Muhammed’in Allah’ın Rasûlü olduğuna şehâdet etmen, namazı dosdoğru kılman, zekâtı vermen, Ramazan orucunu tutman, yoluna güç yetirip imkân bulduğun zaman Kâ’be’yi ziyâret (hac) etmendir” buyurdular.

“İman Nedir?” sorusuna “–Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, âhiret gününe inanmandır. Yine kadere, hayrına ve şerrine îmân etmendir” buyurdular.

İhsan Nedir? Rasûlullah Efendimiz (s.a.v): “–İhsân, Allah’a, onu görüyormuşsun gibi kulluk etmendir. Sen onu görmüyorsan da O seni mutlaka görüyor” buyurdular. (Müslim, Îmân 1, 5. Buhârî, Îmân 37; Tirmizi Îmân 4; Ebû Dâvûd, Sünnet 16)

Kuran-ı Kerim, Peygamber Efendimize (s.a.v) gönderilen ilahi kitapların sonuncusudur. İlahi emirleri barındıran Kuran ve beraberinde Efendimizin (s.a.v) sünneti tüm Müslümanlar için yol gösterici rehberdir.

Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen örnek şahsiyet Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) 23 senelik nebevi hayatında bizlere Kuran ve Sünneti miras olarak bırakmıştır. Nitekim hadis-i şerifte buyrulur: “Size iki şey bırakıyorum, onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız. Bunlar; Allah’ın kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” (Muvatta’, Kader, 3.)

Tasavvuf; Cenâb-ı Hakkʼı kalben tanıyabilme sanatıdır. Tasavvuf; “îmân”ı “ihsân” gibi muhteşem ve muazzam bir ufka taşımanın diğer adıdır. Tasavvuf’i yola girmekten gaye istikamet üzere yaşayabilmektir. İstikâmet ise, Kitap ve Sünnet’e sımsıkı sarılmak, ilâhî ve nebevî tâlimatları kalbî derinlikle idrâk edip onları hayatın her safhasında vecd içinde yaşayabilmektir.

Dua, Allah Teâlâ ile irtibatta bulunmak; O’na gönülden yönelmek, meramını vâsıta kullanmadan arz etmek demektir. Hadisi şerifte "Bir şey istediğin vakit Allah'tan iste! Yardım dilediğin vakit Allah'tan dile!" buyrulmuştur. (Ahmed b. Hanbel, Müsned, 1/307)

Zikir, bütün tasavvufi terbiye yollarında nebevi bir üsul ve emanet olarak devam edegelmiştir. “…Bilesiniz ki kalpler ancak Allâh’ı zikretmekle huzur bulur.” (er-Ra‘d, 28) Zikir, açık veya gizli şekillerde, belirli adetlerde, farklı tertiplerde yapılan önemli bir esastır. Zikir, hatırlamaktır. Allah'ı hatırlamak farklı şekillerde olabilir. Kur'an okumak, dua etmek, istiğfar etmek, tefekkür etmek, "elhamdülillah" demek, şükretmek zikirdir.

İlim ve hâl kelimelerinden oluşmuş bir isim tamlaması olan ilmihal (ilm-i hâl) sözlükte "durum bilgisi" demektir. Bütün müslümanların dinî bilgi ve uygulama bakımından ihtiyaç duyduğu, bir bakıma müslüman olmanın ve müslümanlığın icaplarını yerine getirmenin ön şartı durumundaki fıkhi temel bilgiler ilmihal diye anılmıştır.

İslam ve İhsan web sitesinde İslam, İman, İbadet, Kuranımız, Peygamberimiz, Tasavvuf, Dualar ve Zikirler, İlmihal, Fıkıh, Hadis ve vb. konularda  güvenilir kaynaklardan bilgiye ulaşabilirsiniz.