HALEP'TE YER ALTI HASTANESİ KURULDU

Suriye'nin Halep kenti her gün Esed rejiminin ve Rusların savaş uçaklarıyla yoğun hava saldırılarına maruz kalıyor. Yüzlerce sivilin öldüğü bu saldırılarda yaralananlara daha iyi hizmet edebilmek için Biz Ümmetiz Platformu, yer altı hastanesini kurdu.

Biz Ümmetiz Platform temsilcisi Abdülhamit Altıntaş, Halep'te tıbbi yardıma ihtiyaç olduğunu söyledi.

Biz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından Suriye'nin Halep kentinde yer altı hastanesi kuruldu. Platform temsilcisi Abdülhamit Altıntaş, ağır bombardımanın yaşandığı Halep'e yer altı hastanesi kurulduğunu söyledi.

Halep merkezinde bir hastanenin daha rejim güçleri tarafından havadan bombalandığını anlatan Altıntaş, "Bölgede hastane sayısı oldukça yetersiz ve var olan hastanelerde saldırı tehdidine karşı hizmet veremez hale gelmiş durumda." dedi.

SON BİR AYDA ALTI HASTANE VURULDU

Rejimin halen saldırılarına devam ettiği Halep'te yerin altında 25 yataklı hastane kurulduğunu anlatan Abdülhamit Altıntaş, şunları söyledi:

"Hastanemiz zor koşullar altında kurulabildi. Arkadaşlarımız saldırı tehdidi altında kardeşlerimize hizmet etmek amacıyla hastaneyi çok kısa sürede hazır hale getirdiler. Yer seviyesinden 2 kat aşağıya kuruldu. Son 1 ay içinde Halep'te 6 hastane vurularak kullanılamaz hale getirildi. Bölgede insanların gıda ve su gibi en temel ihtiyaçlarının yanı sıra hayati önem taşıyan sağlık ihtiyaçlarına erişimleri engellenmek isteniyor. Kurulan hastaneyle Suriyeli kardeşlerimizin yaralarını sarmak istiyoruz. Halep'te daha fazla sağlık merkezine ihtiyaç var."

Kaynak: Yeni Şafak

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle