GAZZE'DE ÖLÜ SAYISI İKİ GÜNDE 20'YE ÇIKTI

İsrail savaş uçaklarının Gazze'ye düzenlediği saldırılarda bugün 12 kişi hayatını kaybederken iki günde ölenlerin sayısı 20'ye çıktı. Bombalar arasından göğe süzülen Filistin bayraklı uçurtma ise Filistinli Müslümanların üzerine 'cihadçı terörist' etiketini yapıştırmak isteyen Siyonist güdümlü medyaya tokat gibiydi adeta.

İSRAİL SALDIRILARI SÜRÜYOR

q200812291d175a2İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki bir eve düzenlediği hava saldırısında 7 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi. Böylece iki günde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı ise 98'e yükseldiGazze'deki görevi fiili olarak devam eden eski Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kidra, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde "Kevari" ailesine ait bir eve düzenlenen hava saldırısında 7 kişinin öldüğünü, 25 kişinin yaralandığını açıkladı. Kidra, yaralılardan bazısının durumunun ağır olduğunu belirtti.

İSRAİL İŞGAL ORDUSU CANLI KALKAN OLAN SİVİLLERİ VURDU

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu, saldırı düzenleyeceklerini belirterek söz konusu evin sahiplerinden evi boşaltmalarını istedi. İsrail'in talebini reddeden Filistinli siviller de evi korumak için çatıya çıkarak canlı kalkan olmayı amaçladı. İsrail’in sivillere rağmen evi bombaladığı kaydedildi. Son saldırıyla İsrail'in iki gündür Gazze'ye düzenlediği operasyonlarda ölen Filistinlilerin sayısı 20'ye, yaralananların sayısı ise 98'e yükseldi.

gazze

40 HEDEF VURULDU

Öte yandan İsrail ordusu sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Gazze'de bugün 40 hedefe saldırı düzenlendiğini, vurulan hedefler arasında Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde bulunan Hamaslı bir aktivistin evinin de yer aldığını duyurdu. İsrail savaş uçakları, sabahın erken saatlerinden bu yana tarım arazileri, boş araziler ve yerleşim yerlerini vurmaya devam ediyor. (dünyabülteni.net)

'TERÖRİSTLER(!)' BOMBALARA UÇURTMA İLE KARŞILIK VERİYOR

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına Gazze'nin verdiği karşılık ise hem duygulandırdı hem de ortaya muhteşem bir görüntü çıkmasına neden oldu. Saldırılar esnasında Gazze'den Filistin bayraklı uçurtma uçuruldu. Görüntü, Filistinlileri 'cihadçı terörist' diye etiketlemeye çalışan Siyonist uşağı medyaya tokat niteliğindeydi adeta.

Gazze'den İsrail'e roket atılması

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle