DİKİLEN HER FİDAN DOĞAYA MERHAMET ETMEKTİR

Kastamonu İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, “Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun” projesi kapsamında öğrencilerle birlikte çok sayıda fidan dikti.

Kastamonu İl Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu (ADRB) ve İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce yürütülen “Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun” projesi kapsamında öğrenciler fidan dikti.

"Herhangi birinizin elinde bir hurma fidanı varken, kıyâmet kopacak olsa, derhal onu diksin!"

(Heysemî, Mecmeu'z-zevâid, IV, 63 (Bezzâr'dan naklen))

“Bir Müslüman ağaç diker de bunun meyvesinden insan, ehlî hayvan veya vahşî hayvan veya kuş yiyecek olsa, yenen şey onun için bir sadaka hükmüne geçer. Her kim ne eksiltirse bu kendisi için (kıyamete kadar) sadaka olur.”  (Müslìm, Musâkât 7,8 10, Buharî, Edeb 27.)

İl Müftülüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü iş birliğinde “Senin de Dikili Bir Ağacın Olsun” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurulu (KYK) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) yurtlarında kalan üniversite öğrencileri ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi'nde (ÇEKOM) kalan öğrenciler, merkez Bahadır köyü mevkiinde fidan dikimi yaptı.

Orman Bölge Müdürlüğü ve Kastamonu İl Müftülüğünce, fidan dikimi sonrasında gençlere ikramlarda bulundu ve çeşitli hediyeler verildi.

Diyanet Haber

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle