Barış Pınarı Harekatıyla Suriyeli Çocukların Yüzü Güldü

Barış Pınarı Harekatı sayesinde terörden temizlenen Suriye’nin Rasulayn ve Tel Abyad ilçelerinde, çocukların eğitim gördüğü okullar yenileniyor.

Şanlıurfa Valiliği, valilik bünyesinde kurulan Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezince, Rasulayn ve Tel Abyad’da terörden zarar gören hastane, sağlık kuruluşları ve okullar gibi sosyal alanlarda onarım çalışmaları yapıldığını açıkladı.

Çocukların sosyal hayata uyumu ve yaşadıkları travmayı üzerlerinden atmaları amacıyla Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından da okullardaki zarar gören spor alanları onarılıyor.

ÇOCUKLARIN MUTLULUKLARI YÜZLERİNE YANSIDI

Okullardaki basketbol potalarını onaran ekipler, ilk maçı da yine çocuklarla yaptı. Uzun bir aradan sonra basketbol oynama fırsatı bulan çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekipleri de her iki ilçe genelindeki okulların durumlarının tespitini ve ihtiyaçlarını kayıt altına alırken, bu okullarda görevlendirilecek Suriyeli öğretmenler ve eğiticilerin de mülakatları gerçekleştirilerek göreve başlamaları sağlanıyor.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle