ALEMDAĞ KUR'ÂN KURSU HAFIZLIK İCÂZET MERASİMİ YAPILDI

Alemdağ Kur’an Kursu'nun 2014-2015 eğitim öğretim yılında mezun olan hafızlar için tertip ettiği Hafızlık İcazet Merasimi, Çamlıca Çilehane Camii’nde gerçekleştirildi.

Alemdağ Kur’an Kursu'nun 2014-2015 eğitim öğretim yılında mezun olan hafızlar için tertip ettiği Hafızlık İcazet Merasimi, Çamlıca Çilehane Camii’nde gerçekleştirildi. 15 hafızın icazetlerinin verildiği programın öncesinde Alemdağ Kur'ân Kursu yöneticisi Mustafa Büyükdinç, Çekmeköy Müftüsü Muhammet Suiçmez, Aziz Mahmud Hüdayi Camii İmamı Mustafa Efe kısa konuşmalar yaptı. Daha sonra tekbirlerle ayakta karşılanan hafızlar, halka oluşturarak Kur’an okudu.

Ramazan Pakdil ve Fatih Çollak hocalar tarafından aşr-ı şerifler okunduğu programın devamında, Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi'nin sohbeti gerçekleşti. Sohbetin tamamını Kur'ân Kerim'e ve çocuklarımızın Kur'ân ahlakı ile ahlaklanıp birer yürüyen Kur'ân olmalarına ayıran Muhterem Hocaefendi, daha sonra sünnet-i seniyyenin ehemmiyetine vurgu yaptı. Sahabe hayatından ve yakın zamanlarda yaşayan Allah dostlarının yaşayışlarından örneklerin de verildiği sohbet, Abdullah Sert Bey'in yapmış olduğu duâ ile son buldu.

Sohbetin ardından, Diyanet İşleri Bşk. Yrd. Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, Hüdayi Vakfı yönetim kurulu üyelerinden Abdullah Sert ve Adem Ergül, Alemdağ Kur'ân Kursu Yöneticisi Mustafa Büyük Dinç tarafından 15 hafıza icazetleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Program Hüdayi Vakfı'nın misafirlere yemek ikrâmı ile son buldu.

IMG_0305

IMG_0329

IMG_6054

IMG_0348

alemdag_hafiz_icazet2

IMG_6037

IMG_6049

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle