VİNÇLE SEVGİ TAŞIYOR

0

Van’da inşaatlarda vinç operatörlüğü yapan Balbal, sosyal medya aracılığıyla topladığı yardımları kırsal mahallelerdeki okullara vinçle taşıyarak, fakir çocukları sevindiriyor.

Van’da inşaatlarda vinç operatörlüğü yapan Mahsun Balbal, sosyal medya aracılığıyla topladığı giysi, kırtasiye ve kitapları kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklara vinçle ulaştırıyor.

“MUTLU OLSUN ÇOCUKLAR”

Van’da 4 yıl önce sosyal medya aracılığıyla “Mutlu Olsun Çocuklar” kampanyası başlatan vinç operatörü Balbal, topladığı giyim, kırtasiye ve kitaplarla kırsal mahallelerdeki okullarda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencileri sevindiriyor.

Çeşitli sosyal medya hesaplarından kendisine ulaştırılan yardım paketlerini, inşaat malzemesi yüklü vinciyle kırsal mahallelerdeki okullara taşıyan Balbal, 4 yılda yaklaşık 250 köyde eğitim gören 15 bin öğrenciye ulaştı.

4 YILDIR DEVAM EDİYOR

Balbal, kırsal mahallelerdeki okullarda okuyan çocuklardan etkilenerek sosyal medyada kampanya başlattığını ifade etti. Kampanyayı 4 yıl önce başlatmasına rağmen çok önemli mesafe aldığını anlatan Koç, “Kampanyayla büyük bir kitleye ulaştım. Projemi ve Van’ın kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklarının durumlarını, hikayelerini sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladım. Kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin çeşitli illerinden bize yardım etmek isteyen vatandaşlar ulaşmaya başladı.” dedi.

Mesai saatlerinin dışında öğrencilerle vakit harcamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Balbal, şunları kaydetti:

“Çocukların bir ihtiyacını bir eksiğini gidermek beni çok mutlu ediyor. Bu çalışmayı sadece yardım için değil, onları mutlu edebilmek, yüzlerinin güldüğünü görebilmek için yapıyoruz. Ama her zaman köy okullarındaki öğrencilerinin ihtiyaçlarını yeterli seviyede karşılayamıyoruz. Gönlümüz istiyor ki tüm çocuklarımızın ihtiyacını karşılayalım ama bazen köyde mutlulukla beraber hüzün yaşayarak ayrılıyoruz.”

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
MÜSLÜMANLARIN GERİLEME NEDENLERİ

Müslümanlar uzun süre zirvede kaldıktan sonra maddî olarak gerilemeye başlamıştır. Ancak, bugün Müslümanların içinde bulunduğu hâl, insanları aldatmamalıdır. Bu durum...

Kapat