FİLİSTİNLİ AİLE İSRAİL'İN YIKTIĞI EVLERİNDE İFTAR AÇIYOR

İsrail'in 2014'te Gazze'ye başlattığı saldırılarda evleri askerlerce yıkılan Karra ailesi ramazanı da yıkıntılar arasında geçiriyor.

Gazze'de yaşayan Filistinli aile iki yıldır ramazan ayını İsrail'in 2014'te tamamen yıktığı evlerinde geçiriyor.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un Absan es-Sagir beldesinde yaşayan ve İsrail'in 2014'te Gazze'ye başlattığı saldırılarda evleri askerlerce yıkılan Atıf el-Karra (58) ve ailesi iki yıldır iftarlarını evlerinin molozları önünde açıyor.

Fakirlik sebebiyle başka ev kiralayamayan Karra ailesi, kumaş ve naylonlarla örttükleri yıkılan evlerinin tahrip olmuş ama ayakta kalabilmiş bir odasında yaşam mücadelesi veriyor.

Karra ailesi, yıkılmadan önce 3 katlı ve 6 daireden oluşan, 36 kişiyi barındıran evlerinin tek odasında 8 kişi kalıyor.

Aile reisi Atıf el-Karra AA muhabirine yaptığı açıklamada, evleri yıkılmadan önce hissettikleri ramazan atmosferini artık hissetmediklerini söyledi.

Resmi kurumlar ile hayır kurumlarından evlerini tekrar yapabilmeleri için hibe sözü aldığını ancak bunun şimdiye kadar gerçekleşmediğini dile getiren Karra, "Burada yaz kış iki şeyin sıkıntısını çekiyoruz; ben ve çocuklarım için iş fırsatının olmaması ve elektrik kesintileri." diye konuştu.

"İSRAİL'İN SALDIRILARI HALA DEVAM EDİYOR"

Torunlarının karnını doyuran evin hanımı Naval Karra (54) ise, evleri yıkılmadan önce ramazanın mutlu bir atmosferde geçtiğini o günleri her hatırladığında ağladığını söyledi.

Savaşın hala taze olduğunu ve bitmediğine dikkati çeken Karra, "İsrail'in saldırıları hala devam ediyor. Hala üzerimizde uçaklar uçuyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle