BALLI SUYUN FAYDALARI

Aç karnına ballı su içince bakın ne oluyor? Ballı su içmenin faydaları neler?

Bal karıştırılmış suyun düzenli tüketildiğinde hangi faydaları sağladığını ortaya koyan birçok araştırma yapıldı. İşte aç karnına ballı su içmenin sağlığımıza olan faydaları:

1. KİLO VERİN

Bal insanı tok hissettirir ve bu şekilde abur cubur yemeyi kontrol etmenizi sağlar. Bir yemek kaşığı balı suya karıştırmak, tok hissettirerek ve beynimizdeki şeker açlığını yöneten bölgeyi kontrol ederek kilo vermeye yardımcı olur.

2. KİREÇLENME İLE SAVAŞIN

Kopenhag Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırma, ballı su içen katılımcıların dakikalar içerisinde acı ve ağrılarında azalma olduğunu göstermektedir. Bu sebepten dolayı, kireçlenmeye ve eklem iltihaplarına bağlı olan ağrılarla savaşma ve bunu engellemede ballı su önerilmektedir.

3. KOLESTEROL SEVİYESİNİ DÜŞÜRÜN

Başka bir araştırma da yüksek kolesterole sahip olan insanların kolesterol seviyesini 2 saat içerisinde %10’a kadar düşürebildiğini göstermiştir.

Su ve bal birleşince, kalp hastalıklarına ve dolaşım problemlerine engel olabilir. Bu karışımın faydalarını görmek için, katılımcılar 2 yemek kaşığı balı yaklaşık yarım litre su ile tüketmişlerdir.

4. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİN

Balın antibakteriyel ve antibiyotik içeriği, nezle ve gribe sebep olan bakteri ve virüslerin vücuttan savuşturulmasına yardımcı olur. Aç karnına ballı su içmek, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için harika bir yöntemdir ve birçok hastalığı önlememizi sağlar.

5. YORGUNLUĞA KARŞI SAVAŞIN

Suyu bal ile karıştırıp içmek yorgunluk ve halsizlik semptomlarıyla savaşmaya yardımcı olur. Suyun içine karıştırdığımız bal, vücuda canlılık ve dinçlik verir, beyni çalıştırır ve enerjimizi yüksek tutar.

6. ENERJİNİZİ YÜKSELTİN

Ballı su aynı zamanda enerjiyi yükseltme özelliğine de sahiptir ve bu sebepten fiziksel performansını arttırmak isteyenlere yardımcı olacaktır.

BALLI SU İÇMEK İÇİN DİĞER SEBEPLER

  • “Tembel bağırsak” için çok etkili bir tedavidir.
  • Bronşit, astım ve solunum yoluyla ilgili diğer problemlerle baş edebilmek için mükemmel bir alternatiftir.
  • Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
  • Sindirim kanalını temizler ve parazitlerle savaşır.
  • Antibiyotik ve aktibakteriyel içeriğinden dolayı harika bir temizleyicidir.
  • Bağırsak fonksiyonlarını arttırır ve mikroorganizmaları öldürür.

BALLI SU NASIL HAZIRLANIR?

Tek yapmanız gereken şey, 1 yemek kaşığı organik balı 1 bardak ılık suda çözmek ve aç karnına içmektir. Stresi yatıştırmanıza ve diğer duygusal problemlerinizle savaşmanıza yarayacak çok hoş bir tadı vardır.

Not: Bir hekime danışmanızda fayda var.

BALIN FAYDALARI NELERDİR?

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle