YAZ KUR’AN KURSLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

0

Diyanet bünyesinde hizmet veren tüm Türkiye’deki 90 bin camide 25 Haziran’da yaz Kur’an kursları eğitime başlıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Denizli’de katıldığı iftarda yaptığı konuşmada, “Kur’an-ı Kerim, Allah’ın Resulüne verdiği en büyük mucizedir. Rabbim onu güzel bir şekilde okumayı, öğrenmeyi ve anlamayı bizlere nasip etsin. Ramazanın hemen ardından 25 Haziran günü yaz Kur’an kurslarımız açılıyor. Çocuklarımızı, yavrularımızı ve gençlerimizi camilere göndererek onlar bu fırsattan istifade etsinler. 90 bin camimizin kapıları bütün çocuklarımız için açık.”

Çocukların 15-16 yaşından önce bir kaç yaz tatillerini yaz Kur’an kurslarına ayırmalarının hayatlarının en büyük kazançlarından birisi olacağını dile getiren Başkan Erbaş, yaşın belli bir aşamayı geçtikten sonra bir daha geri dönmenin zor olduğuna dikkati çekti.

Başkan Erbaş, insanoğlunun sınırlı olan ömrünü iyi değerlendirmesi gerektiğinin altını çizerek, “Rabbimizin bize vermiş olduğu bu ömür içerisinde Kuran-ı Kerim’i öğrenmeye hiç zaman ayıramamak, fırsat bulamamak üzüntü vericidir. Bu açıdan diyorum ki, Kur’an-ı Kerim’e daha fazla zaman ayıralım. Kur’an’ı Kerim elinden ve dilinden emin olunan bir insan yetiştirmek üzere gönderilen bir kitaptır, bu insanın adı da Müslüman’dır” dedi.

Kaynak: Diyanet

Paylaş.

Yorumlar