ULUDERE İLK KÜTÜPHÂNESİNE KAVUŞTU

0

Şırnak’ın Uludere ilçesinin ilk kütüphânesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uludere Kaymakamlığı, Şırnak İl Özel İdaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla “İlçemiz Eğitim Kurumları İdari Hizmet Birimlerini Bir Araya Getirme Projesi” kapsamında yapılan ve 900 bin liraya mal olan ilçenin ilk kütüphânesinin açılışı amacıyla tören düzenlendi.

Uludere Kaymakamı İbrahim Halil Şıvgan, törende yaptığı konuşmada, ilçenin ilk kütüphânesini açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Göreve geldiği günden beri her ortamda okumanın önemini vurguladığını, bu alışkanlığın küçük yaşta kazanılması gerektiğini belirten Şıvgan, açılışı yapılan kütüphânenin bu amaca hizmet edeceğini ifade etti.

Şıvgan, kütüphânenin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek hizmetin ilçe halkına hayırlı olmasını diledi.

Uludereli öğrenciler de ilçede ilk kez kurulan kütüphâne için Kaymakam Şıvgan’a teşekkür ederek kütüphâne açılışına çok sevindiklerini, bundan sonra kütüphâneyi sürekli kullanacaklarını aktardı.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
‘KUTLU DOĞUM’ İÇİN ÖZEL MERASİM

Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun tüm kesimlerine hitap edecek Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri planladı. Düzenlenen etkinlikler kapsamında bugün İstanbul'da Ayasofya Camii'nde...

Kapat