TERÖRE KARŞI ÇİFTE STANDARTIN BEDELİ AĞIR OLDU

0

Terör karşısında ikircikli politikanın bedeli bu kez ağır oldu. Belçika’da yaşanan son terör olayı PKK’ya destek veren Avrupa Birliği ülkelerinin kendilerini de bir gün terörün vuracağını bir kez daha gösterdi.

13 Kasım’da Paris’i kana bulayan IŞİD’in hedefi bu kez Belçika’nın başkenti Brüksel oldu. Kentteki uluslararası havalimanı ile bir metro istasyonuna yönelik silahlı ve canlı bombalı saldırılarda en az 34 kişi öldü, 170 kişi de yaralandı.

Terör kimden gelirse gelsin karşı çıkmak yerine bazı terör örgütlerine kucak açan Brüksel terörün korkunç yüzünü tanımış oldu. Yıllarca terör örgütlerine hamilik yapan, bana dokunmada ne yaparsan yap deyip PKK teröristlerini koruyup kollayan,  hatta faaliyetlerine izin veren, o derece ki AB Konseyi binasının hemen arkasında Ankara’daki intihar saldırısını gerçekleştiren teröristin resimlerinin de yer aldığı PKK çadırının kurmasına izin veren Brüksel,  beslediği yılanın bir benzeri tarafından sokulmuş oldu. Terör karşısındaki çifte standarttın, ikircikli politikanın bedelini ağır ödedi.

Kaynak: Beytullah Demircioğlu, Altınoluk Dergisi, 362. Sayı, Nisan 2016

Paylaş.

Yorumlar