ŞEHİTLER MİTİNGİ’NE GİDERKEN BUNLARA DİKKAT!

0

7 Ağustos Pazar günü Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenecek Mitingde nasıl hareket etmelisiniz? Sizler için derledik…

07 AĞUSTOS YENİKAPI MİTİNGİ SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

15 Temmuz’dan bu yana meydanları boş bırakmayan vatandaşlar, 07 Ağustos Pazar günü gerçekleştirilecek olan mitinge katılmaya hazırlanıyor.

Yenikapı Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” saat 17.00’de başlayacak.

MİTİNGE NASIL GİDEBİLİRSİNİZ?

Mitinge, Anadolu ve Avrupa yakasından otobüslerle ulaşılabilecek. Farklı noktalardan miting alanına ring seferleri yapılacak. Engelli vatandaşlar için 50 adet otobüs tahsis edilirken, engelli araçları için araç sayısı kadar engelli tabelası hazırlandı.

Kazlıçeşme, otobüsler için park alanı olarak belirlendi. Otobüslerle gelen katılımcılar Kazlıçeşme’den Yenikapı Miting Alanı’na yürüyerek gidecek. Yaşlı ve çocuklar için ise Kazlıçeşme-Yenikapı arasında 20 adet otobüs ring seferleri yapacak. Yol boyunca su istasyonları ve ikram alanları kurulacak.

Deniz yoluyla miting alanına ulaşım, kiralanan 200 adet vapur, tekne gibi deniz taşıtı ile olacak. Ayrıca kiralanan 50 adet deniz aracı da ring seferleri yapacak. Deniz yoluyla 12 noktadan ulaşım sağlanacak. Silivri, Bakırköy, Yenikapı, Sirkeci, Eyüp, Sütlüce, Haliç Kongre Merkezi, Beykoz, Üsküdar, Kadıköy, Pendik ve Adalar iskelelerinden deniz araçları hareket edecek.

demokrasi_afis

Anadolu ve Avrupa yakaları için miting alanına otobüslerle ve deniz yolu ile toplu ulaşımın yanı sıra metrobüs, Marmaray ve metro hatları kullanılabilecek. Alana gitmek isteyen katılımcılar için aktarma noktaları, ana istasyonlar ve miting alanına yakın metro duraklarından ring seferleri de yapılacak.

Miting dolayısıyla İstanbul’da tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

Yenikapı Miting Alanı’nda karayolu ile gelenler için Kazlıçeşme girişi yönünde, Marmaray’la gelenler için Marmaray yönünde, deniz yolu ile gelenler için deniz tarafından olmak üzere 3 ana giriş kapısı olacak.

TRAFİĞE KAPALI YOLLAR

Yenikapı’da gerçekleştirilecek “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” dolayısıyla yarın saat 07.00’den etkinliğin bitimine kadar bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sahil Kennedy Caddesi Taşhanlar Varyant ile Kumkapı Audi önü (Sirkeci istikameti), Namık Kemal Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 10. Yıl Caddesi’nden sahil güneye dönüşler, Atatürk Bulvarı Pertevniyal Lisesi’nden Yenikapı istikameti ve Org. Nafiz Gürman Caddesi’nden sahile katılım kapalı olacak.

Alternatif güzergahlar şunlar:

“D-100 Kuzey-Güney Yol, Hal Yolu Kuzey-Güney Yol, Havuzlu Kavşak-Atatürk Havalimanı Caddesi-Basın Ekspres Yolu, Ataköy Sahil-Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi, Millet Caddesi.”

MİTİNGDE UYMANIZ GEREKEN DAVRANIŞLAR

1- Mitinge hiçbir parti bayrağı getirmeyin. Yalnız Türkiye bayrağı ile katılın.

2- Mitingde, olası provokasyonlara, tahrik ve tacizlere dikkat edin. Hiçbir tartışma ve kavganın içinde yer almayın.

3- Herhangi bir olay, taşkınlık, gerginlik karşısında sağduyulu ve vakur hareket edin.

4- Saldırı ihtimalleri karşısında güvenlik güçlerinin gecikmeksizin haberdar edin.

5- Milli iradeye ve kazanımlarına sahip çıkmak, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne destek olmak için, kardeşliğimizi, birliğimizi dillendiren mesajlara destek verin; düşmanlarımıza korku, dostlarımıza güç verin.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
YARGILAMA YAŞINI 12’YE İNDİRDİ

İsrail Meclisi, devlete karşı terör suçu işlemeleri halinde 12 yaşındaki Filistinli çocukların da yargılaması ve cezalandırılmasına imkan tanıyacak yasayı kabul...

Kapat