SEÇMELİ DERS İÇİN SON TARİH!

0
Ülkemizde 4+4+4 yasa tasarısının TBMM’de kabul edilip zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasının ardından yapılan yeni düzenlemelere göre öğrenciler, 4. sınıftan başlayarak Kur’an-ı Kerim, Siyer (Peygamberimizin Hayatı), Temel Dini Bilgiler ve Arapça gibi dersleri seçmeli olarak alabilecekler. 

Milli Eğitim Bakanlığı 2016-2017 gelecek eğitim öğretim yılında seçmeli dersler için ilkokul ve ortaokullar için son başvuru tarihinin 19 Şubat 2016, Liseliler için 12 Şubat 2016 mesai bitimine kadar olduğu ve velilerin okullara giderek başvurmaları gerektiği belirtildi.

VELİLER OKUL İDARESİNE BAŞVURU YAPARAK DERS SEÇİMİ YAPMALI!

Öğrenci velilerinin yapması gereken ilk iş ilkokul 4. sınıf ortaokul 5. sınıftan itibaren 8. sınıfa kadar çocuğu varsa 19 Şubat’a kadar, liseli öğrenciler de 12 Şubat’a kadar okul idarelerine başvurup Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini seçmelidir. Liseli öğrenciler de 12 Şubata kadar saydığımız derslerin seçimini yapabilir. Veliler seçmeli ders tercihlerini yapmadıkları takdirde, dersler okul idaresi tarafından belirleniyor.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
EL-ALîM CELLE CELALÛHU- (ESMÂ-ÜL HÜSNÂ ŞERHİ)

https://youtu.be/sLx7T0fRkBc

Kapat