DONMAK ÜZERE OLAN KEDİYİ KURTARDILAR

0

Isparta’da çenesi ve kuyruğundan buza yapışmış olarak bir vatandaş tarafından bulunan kedi, MAKÜ Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Isparta’da Osman Güler, bir bankın altında çenesi ve kuyruğundan buza yapışmış halde bulduğu kediyi kendi imkanlarıyla kurtardı. Güler, hayvanı önce bir veteriner kliniğine, ardından da Burdur’daki MAKÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine götürdü.

Yrd. Doç. Dr. Yusuf Sinan Şirin ve ekibi tarafından kontrol edilen kedi, tedavi altına alındı.

Şirin, gazetecilere yaptığı açıklamada, kedinin bir süre yoğun bakım ünitesinde tedavi göreceğini söyledi. Hayvanın çene bölgesinde doku kaybı ve açık yara tespit ettiklerini belirten Şirin, “Kemikte de enfeksiyon mevcut. Serum ve antibiyotik tedavisi ile birlikte gerekli olan operasyonu yaparak hasta sahibine yardımcı olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Şirin, soğuk hava şartları nedeniyle sokak hayvanlarının hayata tutunmaları açısından duyarlı vatandaşlara ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, bu tür durumlar için MAKÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nin kapılarının her zaman açık olduğunu, hiçbir ücret talep etmeden sokak hayvanlarının tedavisinin yapıldığını bildirdi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
RİYÂZET NEDİR? RİYÂZET NASIL YAPILIR?

Riyâzet, nefsi terbiye etmek için onu çok istediği şeylerden mahrum bırakmak veya maddî haz ve lezzetleri asgarîye indirebilmektir. Şâh-ı Nakşibend...

Kapat