750 ÜNİVERSİTELİ UMRE İÇİN KAYIT YAPTIRDI

1

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere 4 bin üniversite öğrencisi için bu yıl düzenlediği özel umre programı yoğun ilgi gördü.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca bu yılın başında, üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla öğretim elemanlarının rehberliğinde özel umre programı düzenlendi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere 4 bin üniversite öğrencisi için düzenlenen umre programına bir ayda 750 öğrenci başvurdu.

Program çerçevesinde, yaklaşık 200’e yakın öğrenciden oluşan ilk kafile, 4 din görevlisi eşliğinde kutsal topraklara gitti. Kafile görevlileri eşliğinde Kabe-i Muazzama’ya giden üniversite öğrencilerine tavaf ve say yaptırıldı.

Öğrenciler, programın Medine bölümünde Mescid-i Nebevi’de namaz kılarak, Ravza-i Mutahhara’yı ziyaret etti, Hazreti Peygamber’in kabrini selamladı.

PROGRAM KAPSAMINDAKİ DİĞER ZİYARETLER

İslam tarihi ve Hazreti Peygamber’in hayatında önemli olaylara sahne olan Uhut Dağı ve Şehitliği, İki Kıbleli Mescid, Hendek Savaşının yapıldığı yerde inşa edilen Yedi Mescitler, ilk inşa edilen mescit olma özelliğini taşıyan Kuba Mescidi gibi mekanları kapsayan ziyaretler düzenlendi.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, bu yıl üniversite öğrencileri için 51 tur olarak planlanan özel umre turlarına kayıtlar devam ediyor.

Kaynak: AA

Paylaş.

1 Yorum

Yorumlar