SİRKELİ SUYUN FAYDALARI NELERDİR?

0

Sirke, asetik asit içeriği sayesinde tükettiğiniz gıdalardaki minerallerin vücudunuz tarafından kolayca sindirilmesine yardımcı olur. Bugün sizlere sirkeli suyun sağlığa faydaları hakkında bilgiler vereceğiz:

KRAMP GİRMESİNİ ÖNLER, KRAMPLARA ŞİFADIR

Birçok kişi özellikle bacak bölgesindeki kramplardan muzdariptir. Elma sirkesi, zengin mineral içeriği sayesinde bacak kramplarının sıklığını, yoğunluğunu ve ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Kramp sorunu yaşadığınızda, bir bardak ılık suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve biraz bal katıp için. Birkaç dakika içinde kramp azalacaktır.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR

Japon araştırmacılar 155 obez hasta üzerinde yaptıkları çalışmada, onları üç gruba ayırdı. Tüm gruplardaki obez kadınlar aynı miktarda kalori, lif, karbonhidrat, protein ve yağ tüketti, ancak içerisinde sirkenin de dahil olduğu farklı takviyeler aldılar. 2009 Ağustos ayında “Bioscience, Biotechnology and Biochemistry” (Biyosistem, Biyoteknoloji ve Biyokimya) konulu raporda, sirke tüketen kadınların 2 kilo zayıfladığı tespit edildi. (Sirkeyi zayıflama amaçlı kullanmak için, bir bardak suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi katıp, her sabah bunu içerek güne başlayabilirsiniz.)

Kaynak: İHA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ANNE-BABANIN ÇOCUKLARINA KARŞI VAZİFELERİ

Ecdâdımız; “Ağaç yaşken eğilir.” demişlerdir. Küçük yaşta alınan terbiye çok mühimdir. Bu yaşlarda verilen eğitim, âdeta taşa yazılan yazılar gibi...

Kapat