HÜDAYİ’DE MEZUNİYET COŞKUSU

0

Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Yurtiçi Eğitim Hizmetleri Yükseköğrenim Eğitim ve Kültür Hizmetleri Ünitesi’nin tertip ettiği 2014-2015 Mezuniyet Programı 8 Mayıs Cuma günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde icra edildi.

Hüdayi Vakfı Mezuniyet Programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Tanzanya’dan ülkemize eğitim için gelen ve birimlerimizde misafir öğrenci olarak eğitim hayatına devam eden Adem Marumba güzel sesiyle programa katılanları mest etti.

Program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Şeref Başkanı Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi’nin sohbetiyle devam etti. Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi sohbetinde, gençlerin sahip olmaları gereken manevi niteliklere, edep ve hayânın önemine, karakterli bir neslin inşası için gençliğin yapması gerekenlere, ihlas ve samimiyetle dolu bir hayatı yaşamanın yollarına, asıl mezuniyetin yaşanacağı ahiret yurduna hazırlıklı gitmek için yapılması gerekenlere değindi.

HUDAYİMEZUNİYET

Muhterem Osman Nûri Topbaş Hocaefendi’nin sohbetinin ardından salonu tamamen dolduran misafirlere Hüdayi Yükseköğrenim Eğitim Ve Kültür Hizmetleri yöneticileri Ali Can, Hidayet Erdoğan, Numan Nurullah Aras, Süleyman Dal ve Ömer Arık’ın gençlere mesajları ile mezun olacak öğrencilerinin görüşlerinin yer aldığı güzel bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

İlerleyen dakikalarda Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Yurtiçi Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Adem Ergül mezunlara mesajlarını ilettiği güzel bir konuşma icra etti.

MEZUNİYET_ADEMERGUL

2014-2015 Mezunları adına İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden bu yıl mezun olacak Taceddin Eryılmaz duygularını dile getirdi.

Ömer Karaoğlu’nun muhteşem konseriyle devam eden programın sonunda tüm mezunlar sorumlularıyla birlikte sahneye çıktılar ve kendileri için hazırlanan hediyeleri aldılar. Erkam Radyo’nun sevilen sunucusu Doğuhan Akın’ın sunduğu program büyük bir coşkuyla sona erdi.

OMERKARAOGLU

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
DÜNYADA HUZURU AYAKTA TUTACAK 4 DAVRANIŞ

Bir İslâm toplumu, gelir farklarının uçurum seviyesinde olduğu bir duruma gelebilir mi?  Altınoluk: Bir İslâm toplumu, gelir farklarının uçurum seviyesinde...

Kapat