BOSNA’DA KUR’AN GECESİ

0

Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’nın yanı sıra ülkenin orta kesimlerindeki Kakanj şehrinde, yeni seneye saatler kala geleneksel olarak “Kur’ân Gecesi” düzenlendi.

Kakanj şehrindeki kapalı spor salonunda düzenlenen ve Türkiye’den hâfızların da Kur’ân-ı Kerîm okuduğu programa, yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.

Bosna Hersek İslâm Birliği Kakanj Meclisince bu yıl 16’ncısı düzenlenen “Kur’ân Gecesi” kapsamında Türkiye’den gelen hâfızlar Furkan Tıraşçı ve İbrahim Çakıllı’nın Kur’ân tilâveti, salonu dolduran vatandaşlardan büyük alâka gördü.

Programda konuşan Saraybosna Müftüsü Dr. Enes Ljevakovic, yılbaşına saatler kala düzenlenen bu etkinliğin artık bir gelenek hâline dönüştüğünü kaydederek, programı organize eden İslâm Birliği Kakanj Meclisi’ne ve salonu dolduran Kakanj halkına teşekkür etti.

KUR’AN-I KERİM’DEN MESAJLAR

Dünyada sosyal krizlerin, savaşların, radikalizmin ve aşırıcılığın sürdüğü bir dönemde en mühim hususun Kur’ân-ı Kerîm’in içinde barındırdığı mesajlar olduğuna dikkati çeken Ljevakovic, insan hayatındaki en doğru yönlendirmenin Kur’ân-ı Kerîm’in yönlendirmeleri olduğunu vurguladı.

Boşnakça ve Türkçe ilâhîlerin de okunduğu program, duâ ile sona erdi.

Bu arada, başşehir Saraybosna’daki tarihi Çekrekçi Muslihudin Camiî‘nde de “Kur’ân Gecesi” düzenlendi. İslâm Birliği Saraybosna Meclisi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen programa, özellikle gençler alâka gösterdi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar