HAFIZLIK BAŞVURULARI BAŞLADI

Hüdâyi Kur'ân Merkezi’nde hafızlık eğitimi almak isteyen adaylar için kayıtlar başladı.

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı’na bağlı olarak Kur'ân’ı Kerim eğitimi veren Hüdâyi Kur'ân Merkezi, Kur’ân’ı güzel şekilde okuyan, yaşayan ve yaşatan nesillerin yetişmesi için faaliyetlerine devam ediyor.

1

Bu çerçevede, Kur’ân Eğitim Merkezi, hafızlığa başlayan ya da hafızlığını bitiren öğrencilerin yetişmelerini, gelişmelerini sağlıyor, Kur’ân’ı güzel bir şekilde temsil etmelerine katkıda bulunuyor. Hafızların dini ve mesleki liyakatlerini arttırarak donanımlı hale gelmelerine destek oluyor. Her bölümde kendi alanında söz sahibi hocalardan dersler alan öğrenciler, hem uygulamalı eğitim alıyor hem de kendilerini geliştirme fırsatı buluyor.

KUR'ÂN EĞİTİM MERKEZİ'NDE HAFIZLIK PROGRAMI2

Bu amaçla Hüdâyi Kur’ân Merkezi hafızlara ve hafız olmak isteyen adaylara güzel fırs

atlar sunuyor. Hafız olmak isteyenlere “Hafızlık” programı, hafızlığını bitiren adaylara ise “Hafızlık İhtisas” programı yapılıyor.

İmam-Hatip orta kısım 5., 6. ve 7. sınıfda okuyan gençlerden istîdâdı olanlar için hafızlık eğitimi veren Kur’ân Merkezi, hafızlığını yapmış 18 yaşından gün almamış olanlara da hafızlık ihtisas eğitimi imkânı sunuyor.

Erkek öğrencilere yönelik olan Hüdayi Kur'ân Merkezi’nin eğitim programında; Kur’ân-ı Kerim, Arapça, Temel İslâmî İlimler, Meslekî İhtisas Eğitimi, Güzel Okumaya Yönelik Ses Eğitimi dersleri ve diğer sosyal faaliyetler bulunuyor.

3

Hafızlıkla ilgili bu iki programa son müracaat tarihi 30 Haziran 2014.

Hüdâyi Kur'ân Merkezi İletişim Bilgileri:

Aziz Mahmud Hüdâyi Mah. Tepsifırını Sok. No: 5 Üsküdar/İstanbul

Tel: 0216 341 91 91

www.hudayikuranmerkezi.com

www.facebook.com/HudayiKuranMerkezi

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

  • Maşallah çok güzel eğitim verilmekte. Ayrıca, Hafızlık ne kadar kutsal bir mertebedir onu yaşamak ve etrafını aydınlatmak ne kadar güzeldir. RABBİM Cümlemize Nasip Etsin İnşallah.

Yorum Ekle