"İSLAM'I BİLMEYENLER BUNLARI İSLAM ZANNEDİYOR"

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Paris'teki saldırıya dair, "Bu saldırı, İslam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır. Bilmeyenler bunları İslam zannedip dinden uzaklaşabilir." dedi.

BU SALDIRI DOĞRUDAN MÜSLÜMANLARA YAPILMIŞTIR

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Paris'teki silahlı saldırıya ilişkin düzenlediği basın toplantısında, saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, "İslam Peygamberi’nin adının kullanılarak 'bir intikam duygusuyla' yapıldığı söylenen bu katliam, rahmet ve barış elçisi Hazreti Muhammed'in (s.a.v) bütün insanlığa kazandırdığı yüce değerleri yok etmeye yönelik açık bir saldırıdır.

Başka bir ifadeyle bu saldırı, İslam'ın ve bu yüce dine mensup Müslümanların kendisine doğrudan yapılmış bir saldırıdır" ifadelerini kullandı.

EYLEMLER BİR ALGI OPERASYONUDUR

Terör hadiselerinde İslami simgelerin kullanılmasından rahatsız olduğunu dile getiren Görmez,

"Bu saldırı İslam'ın kendisine doğrudan saldırıdır. Dünyanın güvenliği provokasyonla tesis edilemez. İslami simgelerin açık olarak kullanıldığı bu eylemler bir algı operasyonudur.

Bu eylemde diğer terör eylemlerinde olduğu gibi Müslümanların en temel kavramlarını çarpıtma amacı taşımaktadır. Bu elim olay nedeniyle Batı kamuoyunda oluşan teessür infialini biz de paylaşıyoruz.

İSLAMOFOBİNİN YAYGINLAŞTIĞI DÖNEMDE OLMASI MANİDAR

Ama bu infial bir nefret söylemi içinde Müslümanları topyekûn mahkûm etmek için kullanılabilir. Bu eylemi İslam’la ilişkilendirmeye yapılan her açıklama en az bu eylem kadar tahrip edici bir davranıştır. İslamofobinin yaygınlaştığı bu dönemde böyle bir eylemin olması manidardır." dedi.

İSLAM'I BİLMEYEN BUNLARI İSLAM ZANNEDİYOR

Yeryüzündeki bütün kötülüklerin iyiliklerle ortadan kaldırılacağını belirten Mehmet Görmez, "İslam’ı bütün insanlara farklı göstermek istemeleri ve bunun İslamofobiye dönüşmesi bütün Müslümanları yaralamaktadır.

Müslümanların İslam’ı temsil noktasındaki zaafları bugünkü genç nesilleri İslam dininden uzaklaştırmaktadır. Bilmeyenler bunları İslam zannedip dinden uzaklaşabilir.

 Bu düşmanlığı bir hikmetle sevgiyle ortadan kaldırabiliriz. Yeryüzündeki bütün kötülükleri iyiliklerle ortadan kaldırmaya yüce Kuran bize gösteriyor." şeklinde konuştu.

 PEYGAMBER TAİF'TE BÖYLE Mİ YAPMIŞTIR

"Hiç kimse ve hiçbir Müslüman ifade özgürlüğünü istismar ederek Hz.Peygamber'e karşı yapılan saygısız ve seviyesiz düşüncelere karşı O'nun asla tasvip etmeyeceği çirkin yöntemlerle karşılık veremez.

Hz.Peygamber'i kendisine rehber edinenler ancak ve ancak O'nun Taif'te kendisine fiili tacizde ve saldırıda bulananlara karşı gösterdiği tavrı örnek alırlar."

Kaynak: AA, İHA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle