'GELECEK İÇİN EĞİTİM TASARIMI SEMPOZYUMU' DÜZENLENİYOR

Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu (GİETS) 1-2 Aralık 2018'de Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenleniyor.

Ebeveynliğin, bireysel ve sosyal alışkanlıkların, günlük hayatın, iş tutma tarzlarının, üretimin, bilgi üretme süreçlerinin, teknolojinin ve akademinin hızla değiştiği bir dönemde eğitimi ve eğitime dair olan her şeyi yeniden düşünme ve tasarlama ihtiyacı her zamankinden daha fazla ortaya çıktı.

Toplumun her kesiminin eğitime dair fikir beyan ettiği ve umutlandığı bir dönemde ‘’Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu’’ eğitimin en önemli paydaşları ile yapılmaktadır. Eğitimde, bürokraside, akademide ve sivil toplumda yer alan ve ortak kimlikleri ‘veli’ olan katılımcılar geleceğin eğitimi için bugün ve yakın dönemde yapılması gerekenleri irdeleyecekler.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Ahmet Şükrü Özdemir, Medeniyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Akın, Yeditepe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Sina Ercan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Fatih Gültekin, Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Yusuf Taşdemir, Önder Başkanı Halit Bekiroğlu, Türgev Genel Müdürü Abdülkadir Çay, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, İlim Yayma Vakfı’ndan Bilal Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, TBMM Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Şentop gibi önemli isimler de sempozyumda yer alacaklar.

Türkiye Teknoloji Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ise “Milli Teknoloji Hamlesi ve Milli İHA Sistemleri” konusu ile çağrılı konuşmacı olarak yer alacak.

Gelecek İçin Eğitim Tasarımı Sempozyumu’nda "Modern Okul, Gelecekteki Türkiye’nin Eğitimi, Eğitim ve Teknoloji, Eğitimde Küresel Rekabet, Eğitim 2023 Vizyonu, Dil ve Din Eğitimi, Aile, Değerler ve Açık Müfredat" gibi konular temel eğitim ve ortaöğretim merkezi tartışılacak ve bildiriler sempozyum sonrasında kitaplaştırılacak.

Sempozyum esnasında Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun güvenli internet kullanımı eğitimi veren bilişim tırı da alanda yer alacak.

GZT’nin basın sponsoru olarak yer aldığı sempozyuma Üsküdar Belediyesi, MEB din Öğretimi Genel Müdürlüğü, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de katkı sağlıyor.

Organizasyonu, Küçük Çamlıca’da bulunan İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam-hatip Lisesi’nin üstlendiği çalışmada oturum başkanları öğretmenlerden oluşuyor ve organizasyondan da liseli öğrenciler sorumlu.

Sempozyuma katılım da sosyal sorumluluk çerçevesinde özgün bir şekilde gerçekleştiriliyor. Askıda ekmekten ilhamla askıda bilet uygulaması yapılıyor. Öğretmen, öğrenci ya da ihtiyaç duyanlar askıdan bilet alarak kayıt yaptırabiliyorlar. Organizasyona ve okula katkı sağlamak isteyen katılımcılar ise https://biletlik.org/bilet/gelecek-icin-egitim/ kendi biletlerini satın alabiliyorlar. İsteyenler ise askıya bilet bırakabiliyorlar.

2 Aralık Pazar günü sempozyumun kapanış oturumundan hemen sonra sanatçı Yusuf Goncagül de dinleyiciler ile bir araya gelecek.

Sempozyuma dinleyici olarak katılan katılımcılara katılım belgesi düzenlenecek.

Sempozyuma katılım sağlamak için www.gelecekicinegitim.com adresinden bilgi edinebilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle