KADİR MISIROĞLU O AÇIKLAMAYI ÖNGÖRMÜŞTÜ

Uzun süredir restorasyonu süren Ortaköy Camii, Başbakan Erdoğan’ın katılımıyla tekrar hizmete açıldı. Erdoğan'ın açılışta yaptığı konuşmada Ayasofya konusundaki "önce Sultanahmet'i dolduralım ona da sıra gelir" ifadesi Kadir Mısıroğlu'nun yakın zamandaki röportajını akla getirdi. Ayasofya konusunda islamveihsan.com'a konuşan Mısıroğlu, Ayasofya'nın açılması için henüz erken olduğunu, milletin İslamlaşma şuurunun artması gerektiğini vurgulamıştı. Hükümetin de yeni bir gerginlik sebebi oluşturmamak için aceleci davranmayacağını belirtmişti.

Haber: Furkan Hasdemir

ÖNCE SULTANAHMETİ'İ DOLDURALIM ONA DA SIRA GELİR

Başbakan Erdoğan, cuma namazı sonrasında Ortaköy Camii'nin açılışında yaptığı konuşma sırasında bazı vatandaşlar "Ayasofya" diye bağırdı. Bunun üzerine Erdoğan, "Bize düşen bir görev var. Camiyi cemaatsiz bırakmayacağız, dolması lazım. Sultanahmet Camisi, Süleymaniye Camisi, Fatih Camiisi’nin dolması lazım. Yan tarafında Sultanahmet’i bir dolduralım bakalım. Ama teravihi namazlarında değil, bayram namazında değil, sabah namazlarını dolduralım. Onları bir halledelim, sonra gerisi gelir." yanıtını verdi. 

KADİR MISIROĞLU HENÜZ ERKEN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Kadir Mısıroğlu, kendisiyle gerçekleştirdiğimiz Ayasofya konulu röportajda şunları söylemişti;

" Ayosfa'nın açılmasına gelince, milletimizdeki İslamlaşma şuuru belirli bir seviyeye gelince Ayasofya tâbî olarak açılır. Bugün o kıvamda değiliz. Ama yakınız. Çok sürmez açılır.

Henüz erken mi diyorsunuz?

Henüz erken. Çünkü bu hâdisenin içeride de dışarıda da reaksiyonları olur. Hükümet gerginlik istemiyor. Zaten başında yeteri kadar gerginlik sebebi olduğu için bir de bu konuda gerginlik nedeni olmak istemez. Ama sembolik olarak Ayasofya, 1960’lı yıllarda açıldı. Ayasofya’nın Topkapı Sarayı tarafından bir giriş kapısı vardır. Orada papazların bir toplantı salonu vardı. Orası bugün mescid olarak kullanılıyor. Cuma dâhil beş vakit namaz kılınıyor. Bu mescidi Süleyman Demirel yaptırmıştı. Ama bu mescid esas kubbenin olduğu kısımda değil tabi ki.  Tahmin ederim çok gecikmeden o da Tayyip Bey’e nasip olur. Esas ana kubbenin altında da bir namaz kılınır."

İşte Kadir Mısıroğlu ile yaptığımız Ayasofya konulu o röportajı okumak için tıklayınız.

ayasofya_manşet_yeni

 

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞLERİM AFFINIZA SIĞINARAK NE İDÜĞÜ BELİRSİZ BİR SÜRÜ VATAN HAİNİ BİRLEŞİP TAKSİME ÇIKIP GÜNLERCE EYLEM YAPIYOR GECE GÜNDÜZ ORADA YATIP KALKIYOR ÜLKEYİ YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR İŞTE AYASOFYA'NIN AÇILMASIN İSTEMEYEN HAİNLER İSLAMIN TEK KALESİ OLAN GÜZELİM ÜLKEMİZİ BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR BİZLER NE YAPIYORUZ BİR CAMİYİ AÇTIRAMIYORUZ BİZLER NE UYUŞUK BİR MİLLET OLDUK NE OLDU BİZE NE OLDU BİZ EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANLARA CENABI ALLAH SORMAYACAKMI KULLARIM HABİBİMİN HADİSİ ŞERİFTE ÖVDÜĞÜ FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN BİZ MÜSLÜMANLARA HEDİYE ETTİĞİ AYASOFYA NEDEN KAPALI DİYE BU GÜNLERİ CENABI ALLAH FATİH SULTAN MEHMET HAN'IN KALP GÖZÜNÜ AÇMIŞ VE GÖSTERMİŞKİ BU GÜNLERİ GÖRMÜŞ VE KAPATANLARA BİR FETVANAME İLE LANET ETMİŞ CENABI ALLAH BİZLERİ BU LANETTEN KORUSUN AMİN. AYASOFYA 'NIN AÇILABİLMESİ İÇİN A BİZ BİRLİK OLUP GİDİP GECE GÜNDÜZ AYASOFYAYI DOLDURUP GÜNLERCE GEREKİRSE AYLARCA AYASOFYA'DA SÜREKLİ NAMAZ KILIP BİR HAREKET BAŞLATABİLİYORMUYUZ NEDEN YAPAMIYORUZ NEDEN BAŞBAKANIMIZIN ELİNİ GÜÇLENDİREMİYORUZ HAYDİ KARDEŞLERİM CENABI ALLAH HAKLININ YANINDADIR EN KISA ZAMAN DA AYASOFYA'DA BULUŞMAK DİLEĞİYLE..CENABI ALLAH BİZ EHLİ SÜNNET MÜSLÜMANLARIN YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN AMİN..

Yorum Ekle