‘TIP VE MÜHENDİSLİK’ TERCİH EDECEK ADAYLAR BURADA!

0

Hizmetkar Kariyer Planlama tarafından üniversite tercihi yapacak adaylara gönüllü danışmanlık hizmeti veriliyor. Tıp veya mühendislik tercih etmeyi düşünen öğrencilere Hizmetkar ekibi tarafından online destek veriliyor.

Uluslararası Genç Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Hizmetkar Kariyer Merkezi’nde hizmet veren öğrencilerin size mesajı var:

Müge Akdemir (İTÜ, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği): Kariyer yolunda önemli adımlardan biri olan üniversite tercihlerinin yapıldığı dönemdeyiz. Bu süreçte mühendislik okumak isteyen kız kardeşlerimizin gerek bölüme dair gerek üniversite eğitimi gerekse iş ortamı, çalışma koşulları, sektörlerin geleceği ve bunun gibi merak ettiği birçok soru var. Bu yıl gönüllü ekibimiz ile gerçekleştireceğimiz tercih danışmanlığında üniversite tercihinde bulunacak kardeşlerimizin tıp ve mühendislik alanlarında sorularını cevaplamaya çalışacağız. Mühendislik yazmayı düşünen kız kardeşlerimiz, sorularını www.hizmetkar.org.tr adresine bekliyoruz.

Zeynep Uçum (Bezmialem, Tıp): Gel, hakkındaki muradın peşine birlikte düşelim! Eğer sen de tıp okumak istiyor ama şehre, üniversiteye, bölüme, çeşitli üniversitelerin sınav ve eğitim sistemine yahut hekimlik mesleğine dair aklında soru işaretleri taşıyorsan merak ettiklerin ve sorularınla birlikte seni aramıza bekliyoruz! “Tercih Danışmanlığı” sistemi ile üniversiteye başlayacak kardeşlerimizin karar vermek ve planlamakta zorlandığı tercih sürecinde mesleğe, üniversiteye, bölümlere, kariyere dair sorularına tıp ve mühendislik fakültesi öğrencilerinden oluşan gönüllü ekibimizle birlikte cevap arayacağız. www.hizmetkar.org.tr adresinden bize ulaşabilirsin.

‘HİZMETKAR KARİYER MERKEZİ’ 

Hizmetkar Kariyer Merkezi yetkilileri yaptıkları çalışmaları şöyle anlatıyor:  

“2 yılı aşkın bir süredir üniversitelilere kariyer planlama desteği veren bir merkeziz. Menfaat eksenli kriterlere göre değil “ümmete, insanlığa ve cümle mahlûkata” hizmeti amaçlayarak kariyer planı yapıyoruz.

Tıp ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen kariyer merkezimizde, her hafta, bireylerin kendi vasıflarını ve niteliklerini fark etmesi, kariyer seçeneklerini öğrenebilmesi ve en nihayetinde hizmetkar bir seçeneği seçmesini amaç edindiğimiz birbirinden farklı faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

Hizmetkar olarak; paranın en çok olduğu, en çok rahat vaadeden ya da toplumsal kabul gören alanlardan ziyade insanlığın gerçekten ihtiyaç duyduğu, belki de hiç konuşulmayan ama insanlığa büyük faydası olacak , “yetişmiş adam” kıtlığı çekilen kariyer seçeneklerini öne çıkarıyoruz.”

Ayrıntılı Bigi: www.hizmetkar.org.tr

Paylaş.

Yorumlar