SOKAKLARI ISITAN KAMPANYA DEVAM EDİYOR!

Türkiye’de "Askıda Ekmek" geleneği Osmanlı’dan önceye kadar uzanır.

Askıda ekmek, Türkiye’de hızlı bir şekilde bu isimle birçok fırında yeniden uygulamaya konuldu. Çeşitli mahalle bakkallarında da ekmeğin yanı sıra un, yağ, şeker vb. temel ihtiyaçlar için de uygulanmıştır. Sıcacık bir fırına girip, siz de yardıma muhtaç birisi için 2 ekmek ücreti ödeyerek, bir ekmeğin askıya alınmasını sağlayabilirsiniz. Şu an Isparta, İstanbul, Malatya, Eskişehir, Ankara, Sivas ve daha birçok ilde halen bazı fırınlarda devam eden bir yardımlaşma olarak günümüzün güzel örneklerindendir.

https://www.youtube.com/watch?v=M5N9E2yJFm4

"DOLABINDA DURMASIN, SOKAKLARI ISITSIN"

İHH da "askıda ekmek" geleneğini yeni bir fikirle buluşturarak, kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaşması amacıyla "Dolabında Durmasın, Sokakları Isıtsın" sloganıyla bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında ilk olarak İHH İnsani Yardım Vakfı ile Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Üsküdar Marmaray İstasyonu'nun çıkış noktasında stand kuruldu.

"Dolabında Durmasın, Sokakları Isıtsın" sloganıyla konulan standa oluşturulan giyecek askısına hayırseverler tarafından asılacak giysilerin ihtiyaç sahiplerine ulaşması hedefleniyor.

Şubat ayı sonuna kadar Üsküdar’da kalacak standın başında ihtiyaç sahiplerinin kalabalık içerisinde kıyafetleri almaya gelmeyeceği düşünülerek herhangi biri görevli bulunmayacak.

Vatandaşlardan ve ihtiyaç sahiplerinden büyük ilgi gören kampanya kapsamında İstanbul ya da Anadolu’da yaşadığı yerde sokakları ısıtmak isteyenler sokaklariisitin@gmail.com adresine mail atarak görsel talep edebilir.

det(17)

de(2)

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle