Karantina Günlerinde Uzaktan Eğitimle İslâmi İlimler Öğrenme İmkânı

Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM) kayıtları sona ermiştir. 2020-2021 dönemi kayıtları 2020 Eylül ayı içerisinde açılacaktır. Gsm ve Whatsapp: 0534 083 51 22 Detaylı bilgi ve ders programı tıklayınız....

HUZEM NEDİR?

Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM), internet üzerinden sanal sınıflar ortamında İslâmi İlimler eğitimi veren bir öğretim sistemidir.

İslami ilimler konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve fiziki olarak bir imkân bulamamış kişilere ilâhiyat eğitimi veren HUZEM, “Giriş Seviyesi” ve “İkinci Seviye” olmak üzere, iki seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 2 dönem yani 1 öğretim yılı sürmektedir. Her bir seviye, 14 hafta güz dönemi ve 14 hafta bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 hafta ve 2 dönem sürmektedir.

  • GİRİŞ SEVİYESİ: Yeni kayıt yaptıran ve konuları başlıgınç seviyesinde öğrenmek isteyen herkes bu seviyeye başvurabilir.
  • İKİNCİ SEVİYE: Giriş Seviyesi’ni bitirenler ve konuları daha kapsalı öğrenmek isteyenler ikinci seviyeye kayıt yaptırabilir. Giriş Seviyesinin devamı olmayıp mecburi değildir. Giriş seviyesinden farkı giriş seviyesine ek olarak konuların detaylı olarak işlenmesidir.

Genellikle akşam saatlerinde olan dersler, sanal sınıf  ortamında ve canlı olarak yapılmaktadır. Canlı olarak dersi izleme imkanı bulamayanlar ise, sisteme kaydedilen bu dersleri, daha sonra tekrar izleyebilmektedir.

HUZEMİN HEDEFİ NEDİR?

Eğitim hayatında 6. yılına giren HUZEM, İslâmi İlimler eğitimi veren bu programla ihtiyaç hisseden kişilerin temel İslami ilimlerde belirli bir düzeye ulaşabilmeleri hedeflenmektedir. Bu çerçevede; öğrencilerin öncelikle sağlam bir Ehl-i Sünnet itikadı sahibi olmasına ve İslami bilinç kazanmasına yönelik eğitimler verilmektedir.

İslam’ı öğrenme derdi taşıyan insanımızın; iş hayatı, yerleşim birimi, coğrafi koşullar, bedensel engel v.s. gibi yüz yüze eğitim almayı zor veya imkânsız kılan durumlardan etkilenmeksizin eğitim alabilmeleri sağlanmaktadır.

PROGRAMIN SÜRESİ VE SERTİFİKA

HUZEM, “Giriş Seviyesi” ve “İkinci Seviye” olmak üzere, iki seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 2 dönem yani 1 öğretim yılı sürmektedir. Her bir seviye, 14 hafta güz dönemi ve 14 hafta bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 hafta ve 2 dönem sürmektedir.

İslâmi İlimler öğrenmek isteyen herkesin başvurabildiği HUZEM programının sonunda, sınavlardan başarıyla geçen öğrencilere HUZEM SERTİFİKASI verilmektedir.

PROGRAMDA VERİLEN  EĞİTİMLER VE HOCALARI

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programının Giriş ve İkinci Seviye olmak üzere her bir seviyesinde güz dönemi 6 ve bahar dönemi 6 olmak üzere bir yılda toplam 12 ders verilmektedir.

GİRİŞ SEVİYESİ / GÜZ DÖNEMİ
Ders Hocası
KUR’AN’A GİRİŞ Prof. Ömer ÇELİK
HADİS’E GİRİŞ Doç. Dr. A. Hikmet ATAN
AKAİD’E  GİRİŞ Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ
İLMİHAL’E GİRŞ Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK
SİYER’E  GİRİŞ Doç. Dr. Osman Aydınlı
TASAVVUF’A GİRİŞ Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER
GİRİŞ SEVİYESİ / BAHAR DÖNEMİ
Ders Hocası
TEFSİR’E GİRİŞ Prof. Ömer ÇELİK
HADİS METİNLERİ’NE GİRİŞ Doç. Dr. A. Hikmet ATAN
AKAİD’E GİRİŞ Prof. Dr. Cağfer KARADAŞ
İLMİHAL’E GİRİŞ Dr. Öğr. Üyesi Recep ÖZDİREK
SİYER’E GİRİŞ Doç. Dr. Osman Aydınlı
TASAVVUF’A GİRİŞ Prof. Dr. Ahmet Cahid HAKSEVER

PROGRAM TARİHLERİ

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programı 14 güz dönemi ve 14 bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 haftayı kapsayan iki eğitim döneminden oluşmaktadır.

Güz Dönemi Ders Takvimi: 07 Ekim 2019 – 10 Ocak 2020
Bahar Dönemi Ders Takvimi: 17 Şubat 2020 – 22 Mayıs 2020

PROGRAM KAYIT ÜCRETİ

Karantina döneminde giriş seviyesi tüm derslerin kayıtları için 200 TL olarak belirlenmiştir.

NASIL KAYIT OLUNUR?

Kayıt klavuzu için tıklayınız

İLETİŞİM
Bulgurlu Mahallesi Duhancı Mehmet Sokak No:36 Üsküdar / İstanbul
www.huzem.org
Gsm ve Whatsapp: 0534 083 51 22
hudayiuzaktanegitim@gmail.com

PAYLAŞ:                

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle