İBA LİSANS KADEME PROGRAMI BAŞLIYOR

İstanbul Bilimler Akademisi (İBA), akademik hayata hazırlanmakta olan genç araştırmacılara, kendilerini geliştirebilecekleri, birikimlerini zenginleştirebilecekleri ve özgün perspektiflerini inşa edebilecekleri akademik bir ortam sunuyor.  Bu kapsamda akademik kariyer sürecine adım atmış genç araştırmacılar için, uzman / yetkin isimler ve onların bilgi / birikimleri etrafında mesleki ve bilimsel bir iletişim ve etkileşim ortamı oluşturuyor.

Sosyal bilimler merkezli çalışmalarla bölgemizin ve dünyanın akademik, bilimsel ve kültürel birikimine katkı sağlamaya çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan İstanbul Bilimler Akademisi (İBA), ihtiyaç duyulan nitelikli ve birikimli genç akademisyenlerin kazandırılmasına yönelik eğitimler veriyor.

Üniversite eğitimini yüksek lisans ve doktora çalışmaları ile devam ettirmek isteyen gençlere temel altyapı kazandırmayı, entelektüel birikimlerine katkı sağlamayı amacıyla İBA Lisans Kademe Programı düzenliyor. 3. ve 4. sınıf öğrencilerini merkezine alan programın,  lisans eğitimlerini sürdüren sosyal bilimlerin bütün branşlarındaki öğrencilere yönelik olarak yapılıyor.

ibaİBA Lisans Kademe Programı, bölümlerine ek olarak sosyal bilimlerin diğer alanlarında da kendisini geliştirmek isteyen, disiplinler arası etkileşimi önemseyen, farklı bölüm öğrencileri ile bir arada eğitim görmenin kendisine zenginlik katacağını düşünen akademi adaylarına hitap ediyor.

Öğrencilerin yetkinlikleri mülakat süreci ile sınanacak; başarılı olan adaylar, 16 dersten oluşan iki yıllık programa katılma hakkı kazanmış olacak.

Adaylara eğitim desteği olarak burs imkanı sağlanacak, program süresince ihtiyaç duyacakları araç gereçler temin edilecek, vakfın yürüttüğü projelerde asistanlık yapma imkanı verilecek.

Başvurular 24 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek. 25 Eylül'de mülakatlar yapılacak, 26 Eylül Cuma günü sonuçlar ilan edilecek. Derslerin başlangıç tarihi 17 Ekim'dir.

Başvuru Şartları

  • Sosyal bilimler alanında lisans 3. veya 4. sınıf öğrencisi olmak.
  • Genel Akademik Not Ortalaması en az 3.00/4.00 olmak.
  • Dersini aldığı bir öğretim üyesinden bir adet referans mektubu sunmak.

Başvuru Takvimi

  • 24 Eylül 2014 Son Başvuru Tarihi
  • 25 Eylül 2014 Mülakat Tarihi Saat: 14.00
  • 26 Eylül 2014 Sonuçların İlanı
  • 29-30 Eylül 2014 Kesin Kayıt ve Gerekli Evrakların Teslim*

    *Gerekli evraklar başarılı olan adaylara bildirilecektir

  • 17 Ekim 2014 Derslerin başlangıcı

İletişim: www.ibav.org

iba

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle