"CHARLİ HEBDO OLAYI SONRASI HAYATIMIZ ZORLAŞTI"

Paris’te yüzlerce kişi İslam karşıtlığına tepki göstermek için yürüdü. Medyanın bu barış yürüyüşünü görmezden gelmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Paris’in Bastille meydanında, Irkçılık ve İslamofobiye Karşı Koordinasyon (CRI) isimli sivil toplum örgütü öncülüğünde toplanan yüzlerce kişi, Fransa’daki İslamofobik saldırıları protesto etti.

Kalabalık, ellerinde “Biz Fransız Müslümanlarız”, “İslamofobi suçtur” “İslamofobi öldürür” yazılı döviz ve pankartlarla Bastille meydanından Nation meydanına yürüdü.

"CHARLİ HEBDO OLAYI SONRASI HAYATIMIZ ZORLAŞTI"

Anadolu Ajansı (AA) mikrofonuna konuşan 35 yaşındaki Samira El Ziya, Charlie Hebdo saldırıları sonrasında Fransa’da Müslüman olarak yaşamanın giderek zorlaştığını söyledi. El Ziya, Fransa’nın laik bir ülke olduğunu hatırlatarak, laikliğin temelinde bireylerin birbirlerinin dini inançlarına saygının yattığına vurgu yaptı.

Yürüyüşe katılan 25 yaşındaki Fatima Nassila ise devletin anti-semitizm konusunda oldukça hassas davrandığını, ancak aynı hassasiyetin İslamofobik saldırılar karşısında sergilenmediğini ifade etti.

Gün boyunca, Fransa’nın 10’dan fazla kentinde yapılan yürüyüşler olaysız şekilde sona erdiği kaydedildi.

Yakın zamanda Paris'te Charlie Hebdo Dergisi'ne yapılan saldırıdan sonra Filistinli çocukların katili Netanyahu'nun da katıldığı bir barış yürüyüşü (!) yapılmış, siyonist güdümlü medya da barış yürüyüşü algısıyla protestonun her ânını göstermişti. Aynı medyanın Müslümanların barış yürüyüşünü görmezden gelmesi ise bir hayli düşündürücü...

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle