ANNE KÖPEK ÖLÜME TERKEDİLDİ

Ağrı'da, 7 yavrusu olan ve üzerine taş düşmesi sonucu belinden yaralanan anne köpek ölüme terk edildi.

Ağrı, Merkez, Kazım Karabekir Mahallesi'nde geçen hafta eski, virâne bir evde üzerine taş düşmesi sonucu yaralanan köpeği mahalle sakinleri fark etti. Acı çeken köpeğe ve yavrularına sahip çıkan vatandaşlar, anne köpeğin tedavisi için Ağrı Belediyesi'ni aradı. Belediye yetkililerinin olaya duyarsız kaldığını gören mahalle sakinleri çareyi Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden destek isteyerek buldu.

Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Demirkıran'ın talimatıyla olay yerine Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü'nde görevli veteriner hekimler Hamit Taşcı ve Yusuf Kenan Özbek gönderildi. Yaralı köpeğe ilk müdahaleyi yapan veteriner hekimler, yaralı köpeğin yavrularını yanlarında getirdikleri mama ile besleyerek onlarla yakından ilgilendiler. Daha sonra acıdan bitap düşmüş yaralı anne köpeğe de mama vermeye çalıştılar.

Veteriner hekimler, köpeğin bel kısmına taş düşmesi sonucu travmaya bağlı olarak oluşan felç ve buna bağlı fonksiyon kaybı geçirdiğini, tedavisinin Ağrı Belediyesi Hayvan Barınağı'nda yapılması gerektiğini belirttiler.

Belediye ekiplerinin konuyla ilgilenmediklerini söyleyen mahalle sakinleri acı çeken ve yerinden kalkamayan anne köpeğe sahip çıkılmasını istediler.

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle