649 YILINA AİT KUR'AN-I KERİM BULUNDU

Almanya'da bir kütüphanede bulunan el yazması Kur'an-ı kerim sayfalarının M.S 649-675 yıllarına ait olduğu bildirildi.

YÜZDE 95 İHTİMALLE M.S 649-675 YILLARINA AİT

Almanya'nın Tübingen Üniversitesi'nden yapılan yazılı açıklamada, uzmanların Kur'an-ı Kerim sayfalarının 3 numunesini incelediklerini ve bunların yüzde 95,4 ihtimalle M.S 649-675 yıllarında yazıldığı sonucuna vardıkları ifade edildi.

SAYFALAR BİLİMSEL METOTLARLA İNCELENDİ

kuran_i_kerim_sayfalari_sanilandan_eski_cikti_1415684314_0903

Sayfaların bilimsel metotla incelendiği belirtilen açıklamada, böylelikle kufi yazısıyla yazılmış sayfaların Hazreti Muhammed'in (s.a.v) vefatından 20 ile 40 yıl sonra yazıldığı kaydedildi.

Söz konusu sayfaların daha önce 8. veya 9. yüzyıla ait olduğunun tahmin edildiği belirtildi.

Tübingen Üniversitesi'nden bir sözcü, araştırmanın uluslararası bir proje kapsamında yapıldığını bildirerek, sayfaların kütüphanede bulunan en eski el yazması Kur'an-ı kerim sayfaları olduğunu tahmin ettiklerini ifade etti.

Kaynak : AA

PAYLAŞ:            

YORUMLAR

  • Suan bi fransiz aile dostu elinde 11. Ve 12. Yuzyila ait el yazmali kurani kerim var . Bu konuyu kendileri bize acti ve bilgi edinmek istiyor. %95 oraninda kanitlanmis 11. Ve 12. Yuzyila ait oldugunu gosteren karbon test kagidi . Sahisa ait oldugunu gosteren belge ve pasaport kaydi . Interpol tarafindan aranmadigini gosteren belge mevcuttur. Geri donerseniz daha ayrintili konusabilirz

    s.a. insallah bu bir oyun degildir. aklima bir suru soru geliyor. bunlardan ilki 1 neden bu kutsal kitab islam cografyasinda degilde gevur memleketinde ortaya cikti? 2 gunumuzde okudugumuz Kur an i Kerim ile ayni mi? eger degilse ? sakin bu soyle bir oyunun parcasi olmasin. bakin biz en eski Kur ani bulduk. aslinda Kur an sizin okudugunuz gibi degil. bazi yerleri farkli vs vs vs.. Kafir e asla guvenmem! bakalim ne cikacak bunun ardindan. merakla bekleyecegim.

Yorum Ekle