ZULÜMKÂR MISIR HÜKÜMETİ CİBİLİYETİNİ SAKLAYAMADI

0

Geçtiğimiz günlerde Sisi, Filistin’in taleplerinin hiçe sayıldığı bir ateşkes planı teklifi yapmış, ardından A.B.D’li yetkililer ve Siyonist güdümlü medya, Sisi’yi ‘barış kahramanı’ ilan etmişti. Bugün ise zulmüne kaldığı yerden devam eden Sisi yönetimindeki Mısır hükümeti, Mısırlıların Gazzeli kardeşleri için yolladıkları yardımları taşıyan konvoyun bölgeye geçişine izin vermedi.

Yardım konvoyu organizasyon komitesi üyesi Gade Necib, yaptığı açıklamada, Refah Sınır Kapısı’nın yaklaşık 200 metre uzaklığındaki Baluza kontrol noktasında durdurulduklarını ifade ederek, “Mısırlı aktvistlerin Gazze’ye girişleri engellendi ve geri dönmemiz istendi” dedi.

Necib, Refah Sınır Kapısı’na ulaşmak isteyen aktivistler ve yardım konvoyunun girişine “güvenlik gerekçesiyle” izin verilmediğini dile getirerek, bu durumun, gruptaki bazı gençler tarafından protesto edildiğini kaydetti.

KONVOYDA GIDA VE SAĞLIK MALZEMELERİ BULUNUYORDU
Konvoy organizatörlerinden ve 6 Nisan Hareketi siyasi büro üyesi Zizu Abduhu, Kahire’deki Gazeteciler Sendikası Genel Merkezi’nin önünden yola çıkan yardım konvoyunda eski cumhurbaşkanı adayı Halid Ali, Ed-Dustur Partisi liderlerinden Ahmed Harara, Devrim Yolu Cephesi liderlerinden Muhammed el-Bakir başta olmak üzere pek çok aktivist ve gönüllünün yer aldığını ifade etti. Abduhu, Gazzelilere destek amacıyla yola çıkan konvoyda sağlık ve gıda malzemelerinin bulunduğunu ve bunların yetkililere verileceğini belirtti.

Gazze’deki TRT Haber muhabiri Mehmet Akif Ersoy da Mısır’ın, Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye girecek insani yardıma müsade etmediğini attığı tweetle duyurdu.

“ATEŞKES PLANI DARBECİDEN KAHRAMAN ÇIKARTMAK İÇİN MİYDİ?” OKUMAK İÇİN RESMİ TIKLAYIN;

sisi

Sisi

 

Paylaş.

Yorumlar