YGS KALEMLERİ İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER İÇİN TOPLANDI

0

Hatay’da gönüllü gençler, YGS’de dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları sınav bitiminde ihtiyacı olan öğrenciler için topladı.

Türk Kızılayı Antakya Şubesi Gençlik Kolları üyeleri, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nın (YGS) bitiminin ardından topladığı kalem, silgi ve kalemtıraşları, ihtiyaç sahibi okullara dağıtacak.
GÖNÜLLÜ GENÇLER YARDIM KAMPANYALARINA DESTEK VERİYOR
Türk Kızılayı Antakya Şubesi genel hizmet yöneticisi Mustafa Alp yaptığı açıklamada, her sene YGS sonrası okul önlerinde gönüllü gençlerin adaylardan ÖSYM tarafından dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşları talep ettiğini belirtti.
Alp, yardım kampanyasına 20 Türk Kızılayı Gençlik Kolları üyesinin destek verdiğini söyledi.
Üyelerinin Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ndeki (MKÜ) sekiz fakülte önünde kalem seti topladığını ifade eden Alp, “Biz bu kalemleri il genelinde ihtiyaç sahibi okullardaki öğrenciler için toplamış bulunmaktayız. Yaklaşık 4 bin kalem, 2 bin silgi ve kalemtıraş topladık” diye konuştu.
Alp, önümüzdeki günlerde toplanan kırtasiye malzemelerini okullara giderek ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacaklarını sözlerine ekledi.
Kaynak: TRT Haber
Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
HAZRET-İ HUD’UN (A.S.) HAYATI

Fırtınalarla alt-üst edilen Âd kavminin Peygamberi Hz. Hud’un (a.s.) hayatı... Hûd -aleyhisselâm-, Sâm’ın torunlarındandır. Âd kavmine Peygamber olarak gönderilmiştir. HUD...

Kapat