‘ÜST AKIL’ TÜRKİYE’DE NEYİ HEDEFLİYORDU?

0

Seçim öncesi Cumhuriyet tarihinin en büyük terör eylemi olarak tarihe geçen Ankara’daki saldırı ülke gündemini alt üst etti. Suruç ve Diyarbakır’daki patlamaları hatırlatan saldırının hedefinin Türkiye olduğu çok netti. Peki bunun sonucunda neler oldu?..

Saldırıyı gerçekleştiren piyonların şu ya da bu terör örgütüne mensup olması saldırının arkasında bir üst aklın olduğu gerçeğini değiştirmiyordu kuşkusuz. Bu denli organize bir saldırıyı, adı geçen terör örgütlerinin tek başlarına gerçekleştiremeyeceği, ayrıca saldırı ile neyin hedeflendiğinin çok net bir biçimde görülmesinden hareketle eylemin arkasında bir üst aklın olduğu kanaati, içerideki kimi yeminli devlet ve hükümet düşmanı çevreler dışında hemen hemen herkes tarafından paylaşıldı.

Saldırı ile seçim sonuçlarına etki yapılmak istenmiş, var olan kutuplaşma daha da derinleştirilmeye hatta ülke iç savaşa kadar varacak karanlık bir sürece sürüklenmeye çalışılmıştır. Türkiye içine kapatılmak istenmiştir.  Ama oynanmak istenilen oyunun farkına varan milletimiz sağduyu ile hareket ederek bu oyuna gelmemiştir…

Kaynak: Beytullah Demircioğlu, Altınoluk Dergisi, 367. Sayı, Kasım 2015

Paylaş.

Yorumlar