“ULUSLARARASI HACI BAYRAM-I VELİ SEMPOZYUMU” DÜZENLENİYOR!

0

25-26 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara’da Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu düzenleniyor.

1998 yılından beri Ankara’da sivil toplumun inşasına yönelik hizmetler sürdüren Kalem Eğitim Kültür Akademi Derneği, Anadolu’nun manevi mimarlarından Hacı Bayram-ı Veliye vefa sempozyumu düzenliyor. 25-26 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara’da TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan “Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyomu”nda Hacı Bayram-ı Velî’nin hayatı, düşünceleri, vefatı sonrası tesir halkası, dil ve edebiyat yönü ele alınacak.

 Sempozyumda yurtiçi ve yurt dışından gelen çok sayıda akademisyen Hacı Bayram-ı Veli’nin yaşadığı dönem, hayatı, tarikatı ve tesirleri, tasavvufi görüşleri, dil ve edebiyatı ile dönemindeki Ahiler ve diğer tarikat temsilcileriyle olan münasebetlerine ilişkin iki gün boyunca bildiriler sunacak. Bu bildiriler daha sonra da kitap haline getirilecek.

Kalem Eğitim Kültür Akademi Derneği’nin koordinasyonunda ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, TİKA ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın da destekleriyle gerçekleşen sempozyuma yurt içi ve yurt dışından çok sayıda akademisyen, bürokrat ve davetli katılacak.

Sempozyuma ilişkin detaylı bilgiye http://www.kalem.org.tr/sempozyum/tr/ adresinden ya da Mustafa Uysal: 0 505 907 96 65 Abdülhekim Çiftci: 0549 447 87 47 telefonlarından ulaşabilirsiniz…

sempozyum

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ENGELLİLER İÇİN ‘AKILLI BASTON’ ÜRETTİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, ortaokul öğrencisi Alpay Koca, görme engellilerin rahatça hareket edebilmesini sağlamaya yönelik "akıllı baston" tasarladı. İlçedeki Mahinur Cemal...

Kapat