ÜCRETSİZ SANAT VE MESLEK EĞİTİMİ İSMEK’TE

0

Toplumun her kesiminden, her yaş grubundan, her eğitim düzeyinden insanı bir araya getiren İBB Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK, İstanbulluların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yeni başlayacak eğitim dönemi için kayıtlar yıl boyunca devam edecek.

Yeni eğitim döneminde 242 merkezde, 40 alanda, 307 branşta ve 752 programda eğitim verecek olan İSMEK’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanmak isteyen İstanbullular, için kayıtlar devam ediyor. Toplumun her kesiminden, her yaş grubundan, her eğitim düzeyinden insanı bir araya getiren İBB Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK, İstanbulluların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

3 Temmuz’da başlayan İSMEK kayıtları için başvurular 341 bin 184’e ulaştı. Öğrencilerin İSMEK’i tercih etme sebeplerine bakıldığında ise ortaya farklı cevaplar çıkıyor. Kimisi iş/atölye kurmak amacıyla kimisi yeni bir meslek edinmek, bir sanat ve meslek branşında öğrenim görmek, boş vakitleri değerlendirmek ve meslekte ilerlemek amacıyla İSMEK’te bulunuyor.

Yeni eğitim döneminde İSMEK’i tercih edenlerin yüzde 54’ü, kırk yaş altı genç nüfustan oluşuyor.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN PROGRAMLAR 

Yeni eğitim dönemine hızlı bir giriş yapan İSMEK, yalnızca İngilizce A1 branşından 21.162 başvuru aldı. İlk on sırayı takip eden diğer branşlar ise şöyle:  Diksiyon (14.536), İngilizce A2 Seviyesi  (11.875), Bayan Pilates (8.734), İğne Oyası (8.666), Kadın Giysileri Dikimi (7.754), Fitness (Bayan) (6.478), Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) (6.266), Arapça A1 Seviyesi (5.979), Aerobik (5.070).

BAŞVURU İÇİN KİMLİK FOTOKOPİSİ YETERLİ

İSMEK’in ücretsiz eğitimlerinden yararlanmak isteyen ve internet üzerinden ön kayıt işlemi yaptırmayan İstanbullular da eğitim merkezlerine yine kimlik fotokopileriyle şahsen giderek kayıt yaptırabilecekler. İSMEK’in spor eğitimlerinden birinden eğitim almak isteyenlerden ayrıca, spor yapmalarına herhangi bir engel olmadığını gösteren sağlık raporu istenecek.

İSMEK’in yeni dönemde vereceği eğitimler, içerikleri, saatleri ve eğitim merkezleri ile ilgili detaylı bilgiye yine www. ismek.ist adresi üzerinden ulaşılabilecek. Aynı zamanda İSMEK’in sosyal medya hesaplarından da  (Facebook, Twitter ve Instagram)  ayrıntılı bilgilere ulaşmak mümkün olacak.

YENİ BRANŞLAR 

İstanbullulara meslek kazandırmaya yönelik pek çok eğitim veren İSMEK bu yıl “İngilizce Kitap Çeviri Eğitimi”, “Yetenek Eğitimi”, “Boyasız Göçük Onarımcısı”, “Dondurma ve Waffle Yapımı”  gibi pek çok yeni branşı eğitimleri arasına katıyor.

İSMEK ÇOCUKLARA DA AÇIK

İSMEK’te 12-16 yaş grubu çocuklara yönelik eğitimler geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yıl boyu ve belirli branşlarda devam edecek.

İSMEK’le ilgili her türlü bilgiye www.ismek.ist adresinden ulaşılabiliyor.

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
DİNİNİZİN ORTADAN KALKMASININ DÖRT SEBEBİ

Abdülkâdir Geylânî Hazretleri buyurur: “Sizin dîninizin ortadan kalkmasının dört sebebi vardır: Birincisi: Bildiklerinizle amel etmemenizdir. İkincisi: Bilmediklerinizle amel etmenizdir. Üçüncüsü: Bilmediklerinizi öğrenmeyip câhil kalmanızdır. Dördüncüsü:...

Kapat