TÜRKİYE’NİN SON YILLARDAKİ YARDIM BİLANÇOSU

0

Türkiye, sadece kendisine sığınanlara değil, aynı zamanda yaşadıkları ülkelerde zulüm gören mazlum milletlere de sahip çıkıyor.

SOMALİ… ARAKAN… FİLİSTİN… SURİYE…

Somali ve açlık tehdidi altındaki diğer Afrika ülkeleri için yardım kampanyaları yapan Türkiye, Myanmar’da yaşanan insanlık dramına da sessiz kalmadı. İç çatışma ve etnik temizlik nedeniyle Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlar baskı ve zorlu koşullarla mücadele ediyor. Arakanlı Müslümanlara yardım ve destek sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yardım kampanyası başlatılmıştı.

Türkiye’nin Filistin’de inşa ettiği okul ve hastaneler bölge insanının sağlık ve eğitim ihtiyaçlarını karşılarken, Gazze’de hayata geçirilen rehabilitasyon projesi, Filistinli savaş mağdurlarını hayata bağlıyor. Gazze İslam Üniversitesinde, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) finansmanıyla yürütülen ”Gazze-Savaş Engellileri Rehabilitasyon Projesi” kapsamında, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda sakatlanan kişilere akademik ve mesleki eğitim veriliyor.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan 2 milyona yakın Suriyeli için 5,6 milyar doları aşkın kaynak kullanıldı.

Kaynak: AA

suriyeliler

(Hüdâyi Vakfı aracılığıyla Suriyeli kardeşlerimize yardımcı olmak isteyenler, aşağıdaki resme tıklayarak hesap numaralarına ulaşabilir.)

hesapno

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
RAMAZAN’DA TEFSİR VE MUKABELE YAPILAN CAMİLER

İstanbul Müftülüğü, Ramazan ayında İstanbul'da belirlenen camilerde her gün tefsir ve mukabele programı düzenliyor. Seçkin hafızların nezaretinde Ramazan'a özel İstanbul camilerinde yapılacak...

Kapat