TÜRK MÜHENDİS YERLİ GÜÇ KAYNAĞI ÜRETTİ

0

İzmir’de yaşayan makine mühendisi Çalış, dış mekanlarda cep telefonları ile tabletlerin şarj sorununa, geliştirdiği çevre dostu yerli üretim güç kaynağı ile çözüm getirdi.

İzmir’de yaşayan makine mühendisi Yavuz Özkan Çalış, alternatiflerine göre daha güçlü, daha çabuk, çevre dostu ve yüzde 100 yerli güç kaynağı geliştirdi.

Kafeterya, restoran, otel, toplantı salonları gibi mekanlarda kullanıma sunulan sistem, marka ve model ayırmaksızın tüm akıllı telefonları algılayıp hiçbir zarar vermeden benzerlerine göre çok kısa sürede şarj ediyor.

Altı yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan ve patenti alınarak Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında butik olarak satışa çıkartılan ürün, kullanılacak mekanların konseptine uygun tasarlanabiliyor.

HER TELEFONA AYRI ŞARJ

Sistemi geliştiren 43 yaşındaki Çalış, masa üstü şarj sisteminin birçok yeniliği içerdiğini, önemli özelliklerinden birinin her telefonun marka ve modeline uygun şekilde enerji aktarımı yapması olduğunu söyledi.

Piyasada bulunan powerbankların her marka model telefona aynı güçle enerji aktardığına dikkati çeken Çalış, “Ürünümüz cihazlar şarja takıldığı zaman değişik marka ve modelleri otomatik algılıyor. Algıladıktan sonra her telefonu orijinal şarj cihazı haline geçerek cihaza zarar vermeden kullanılmasını sağlıyor” dedi.

Kaynak: yenisafak.com

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
ZEYTİNYAĞI DAMAR TIKANIKLARINI ÖNLÜYOR

Prof. Dr. Karatay, "Zeytinyağı, damar tıkanıklıklarını önlemede yardımcı olur, tansiyonun kontrol altında tutulmasında önemli rol üstlenir, kanseri önleyici maddeler içerir."...

Kapat