TİKA VE DİYANET’TEN GAZZELİLERE 50 BİN KOLİ GIDA

0

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Diyanet İşleri Başkanlığı, İsrail’in geçen yaz Gazze’ye düzenlediği saldırılarda zarar gören ailelere 50 bin gıda kolisi dağıttı.

Son saldırılar sırasında en büyük yıkımın yaşandığı yerlerden biri olan Şucaiyye Mahallesi’nde yapılan gıda yardımına, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç ve TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz da eşlik etti.

Büyükelçi Sarnıç, “TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın ortak işbirliğiyle düzenlenen Ramazan ayı kumanya kampanyası çerçevesinde Şucaiyye mahallesine geldik. Şehit ve yaralı ailelerini ziyaret ettik. Belirlenen liste çerçevesinde bu kampanyayı TİKA Filistin Koordinatörü Korkmaz ile başlattık” dedi.

PROJE 50 BİN AİLEYİ KAPSIYOR

Projenin yaklaşık 50 bin aileyi kapsadığını ifade eden Sarnıç, kolilerin Ramazan ayı boyunca temel ihtiyaçlarını karşılayacak gıda malzemesinden oluştuğunu kaydetti.

TİKA ve Diyanet İşleri Başkanlığı, dün akşam Gazzeli yoksul ailelere el-Ömeri Camisi’nde (Ulu Cami) iftar vermişti.

İsrail’in 2014 Temmuz’unda başlayan ve 51 gün süren saldırılarında 2 binden fazla kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Saldırılarda 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılırken, binlerce bina hasar görmüştü.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar