TDV SUDAN’DA KUR’AN-I KERİM BASTIRACAK

0

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV), dünyada Kur’an-ı Kerim bulunmayan hiçbir yer kalmaması amacıyla başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında, Sudan’da 100 bin Kur’an-ı Kerim bastırılacak.

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV), dünyada Kur’an-ı Kerim bulunmayan hiçbir yer kalmaması amacıyla başlatılan “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında, Sudan’da 100 bin Kur’an-ı Kerim bastırılacak. TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sudan’ın başkenti Hartum’da bulunan dünyanın sayılı Kur’an matbaalarından biri olan Dar Mushaf Afrika Matbaası ile protokol imzaladıklarını bildirdi. Şu ana kadar “Hediyem Kur’an Olsun” projesi kapsamında bağışçıların 546 bin 456 Kur’an hediye ettiğini vurgulayan Tutkun, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 210 bin Kur’an-ı Kerim dağıttıklarını söyledi.
AFRİKA’NIN FARKLI ÜLKELERİNE DE GÖNDERMEYİ PLANLIYORUZ
Tutkun, basımı devam eden 220 bin Kur’an-ı Kerim’i dağıtacaklarını vurgulayarak mahallinde Kur’an basımının hem nakliye masrafını düşüreceğini hem de bölgede yaşayan Müslümanların Kur’an’a daha rahat ulaşabileceklerini belirtti. Kur’an-ı Kerimlerin basımdan önce titiz bir hazırlık süreci başlatıldığını ifade eden Tutkun, Sudan Kur’an-ı Kerim Üniversitesiyle işbirliği halinde yürütülen çalışmalarda hafız musahhihlerden bir heyet oluşturduklarını söyledi.
Kaynak: milligazete.com.tr
Paylaş.

Yorumlar