TAŞ DEĞİRMENİN GELİRİYLE 7 ÇOCUĞUNU ÜNİVERSİTEDE OKUTTU

0

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde değirmencilikle uğraşan 66 yaşındaki Mehmet Tekin, 9 çocuğundan 7’sini taş değirmenden elde ettiği gelirle üniversitede okutarak meslek sahibi yapmanın gururunu yaşıyor.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 66 yaşındaki Mehmet Tekin, 37 yıldığı çalıştırdığı taş değirmeni sayesinde 9 çocuğundan 7’sinin üniversitede okumasını sağladı. Tekin’in 6 erkek 3 kız olan çocuklarından 7’si taş değirmenden gelen gelirle okudu.

Tekin’in üniversite mezunu çocuklarından 3’ü öğretmen, biri polis, biri subay ve biri de muhasebeci oldu.

Değirmenci Tekin, 1980 yılından bu yana taş değirmeninde çalıştığını, elde ettiği gelirle 7 çocuğunu üniversitede okuttuğunu söyledi.

Halen aynı işi yaptığını kaydeden Tekin, “66 yaşındayım halen bu işi yürütüyorum. Elde ettiğim gelirle 7 çocuğumu üniversitede okuttum. Taş değirmeni ile un kepekli yapılıyor. Kepekli ekmek daha sağlıklı. Herkes için sağlıklıdır, tavsiye ediyorum. Doktorlar da tavsiye ediyor.” diye konuştu.

Taş değirmeninde çalışmaya devam edeceğini aktaran Tekin, işini çok severek yaptığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
HÂCEGÂN YOLUNUN 10 ESASI

Hâcegân yolunun belli başlı esasları ve sahih bir tasavvuf yolunun ne gibi düsturlara sahip olması lâzım geldiğinin misâli... İslâm âlimleri, Kur’ân ve...

Kapat