SURİYELİ MUSA TÜRKİYE’DE ŞİFA BULACAK

0

Suriye’de ailesiyle yaşadığı çadırda çıkan yangında yaralanan 10 yaşındaki Musa El Sarhan, tedavi için Türkiye’ye getirildi.

Suriyeli 10 yaşındaki Musa ailesiyle birlikte yaklaşık bir yıl önce yaşadığı çadırda, ocağın patlaması sonucu çıkan yangında yüzü ile vücudunun büyük kısmı yandı. Bab’taki hastaneye kaldırılan küçük çocuk, burada bir süre tedavi görmesine rağmen imkanların kısıtlı olması dolayısıyla iyileşemedi.

Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği (İDEA) yetkilileri, Yeryüzü Doktorları Derneğinin Soran’daki sağlık ocağında karşılaştığı Sarhan için devreye girdi. İDEA yetkilileri, Kilis Valiliğinin desteğiyle küçük çocuk ile annesini Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye getirdi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi edilecek olan Musa ve annesi Konya’ya gönderildi.

“TÜRKİYE DEVLETİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Anne Hatun el Sarhan, oğlunun bir yıl önce çadırda çıkan yangında yaralandığını söyledi. Oğlunu Suriye’de tedavi ettirmeye çalıştıklarını ancak imkanların kısıtlı olması nedeniyle iyileşemediğini anlatan Sarhan, “Orada imkanlar olmadığı için hiçbir şey yapamadık. Sonra sağlık ocağında bizi buldular ve yardım etmek için çabaladılar. Şimdi Türkiye’deyiz, inşallah oğlum düzelecek. Türkiye devletine çok teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar

Önceki yazıyı okuyun:
NURETTİN TOPÇU KİMDİR?

Fikir adamı, ahlâk felsefecisi, Hareket dergisinin kurucusu Nurettin Topçu; 1909-1975 yılları arasında yaşamış Türkiye'nin son dönemdeki en önemli mütefekkirlerinden biridir. 7...

Kapat