SURİYELİ GENCİN DEVELERİ ‘EKMEK KAPISI’ OLDU

0

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde yaşayan Suriyeli Ahmet el-Ali, ülkesinde bırakamadığı 2 devesi sayesinde para kazanıyor.

İç savaştan önce Suriye’nin Halep kentinde yaşayan Suriyeli Ahmet el-Ali, Esed güçlerinin saldırıları nedeniyle ailesiyle 2 yıl önce Türkiye’ye sığındı. Daha sonra Harran ilçesine yerleşen Suriyeli sığınmacı, beraberinde develerini de getirdi.

Konik kubbeli evleri ve farklı mimarisiyle öne çıkan ilçeyi ziyaret eden turistleri develeriyle gezdiren Ahmet el-Ali, bu sayede kazandığı parayla ailesinin ve kendisinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

30 DK BİNDİRİP 10 TL KAZANIYOR

Ali, Suriye’de develerin çok kıymetli hayvanlar olduğunu belirterek, eskiden kendilerinin de çok sayıda hayvana sahip olduklarını söyledi.

Develerinin kendisi için büyük anlam taşıdığını vurgulayan Ahmet el-Ali, “Yavruluktan itibaren onlarla ilgilendim ve bunun için orada bırakmaya gönlüm razı olmadı. Buraya geldiğimizde yakınlarımız onların sayesinde para kazanabileceğimi söyledi. Baktım ki turistler de ilgi gösteriyor, ben de bu işi yapmaya karar verdim. Ama kimsenin onlara kötü davranmasına izin vermiyorum. Turistleri 30 dakika bindirip, karşılığında 10 lira kazanıyorum” dedi.

Kaynak: AA

Paylaş.

Yorumlar