ŞEKER YERİNE KULLANILABİLECEK DOĞAL TATLANDIRICILAR

0

Hazır gıdalarda beyaz şeker oldukça fazla bulunuyor. Beyaz şeker sağlığınıza hiçbir fayda sağlamadığı gibi, uzun süreli tüketimde sağlık sorunlarına da neden olabilir.

Beyaz şeker yerine kullanabileceğiniz doğal ve sağlıklı pek çok alternatif var. Bunlar bir yandan tariflerinizi tatlılaştırırken bir yandan da size pek çok sağlıklı fayda sunuyor. Ayrıca şeker hastası veya aşırı kilolu olanlar için de tavsiye ediliyor. İşte şeker yerine kullanabileceğiniz doğal tatlandırıcılar…

HİNDİSTAN CEVİZİ ŞEKERİ

Hindistan cevizi şekeri yüksek enerji değerine rağmen, düşük glisemik indekse sahiptir. Çok lezzetli olmasının yanı sıra birçok faydası bulunur.

PEKMEZ

B vitamini bakımından zengin olan pekmez şekerin yerine kullanılabilir. Tatlılarınız için bir vazgeçilmez haline getirebilirsiniz.

HURMA

Hurma sağlıklı ve besleyici bir meyvedir. Sağlıklı bir aperatif olarak kullanılabilir. Şeker için sağlıklı bir alternatiftir. Hurmayı tatlılarınızda kullanabilirsiniz.

DUT

Dut, şahane bir meyvedir. Dut şurubu da bu özellikleri korur ayrıca gıdaya özel bir tat verir. İçecek ve tatlılarınıza ekleyebilirsiniz.

ÜZÜM ŞEKERİ

Üzüm şekeri hayatı uzatmak için bir araç olarak görülüp bu sayede ün kazanmıştır. İçeriği düşük kalorili, sağlıklıdır. İçeceklerinize ve hamurlarınıza ekleyebilirsiniz.

ARPA MALTI

Şaşırtıcı gelse de arpa maltı, şeker yerine kullanılabilecek mükemmel bir alternatiftir. Görme düzeyini geliştirmesinin yanı sıra, metabolizma hızını arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Arpa maltını fırında kullanabilirsiniz. Hamura özel bir lezzet verir ve gevreklik kazandırır.

PAYLAŞ.

Bir yorum bırak

Önceki yazıyı okuyun:
ALLAH’I HATIRDA TUTMANIN VERDİĞİ HUZUR

En geniş ve en derin huzur iklimine ise insanı hem içinden hem de dışından kuşatan ve en büyük muhit olan...

Kapat